Pierwsze koty za płoty

Za piłkarzami Polonii-Stali Świdnica pierwsza gra kontrolna przed rundą wiosenną. W sobotę biało-zieloni ulegli 1:2 rywalowi z boisk IV ligi – GKS-owi Kobierzyce.

polonia (6)

Polonia-Stal Świdnica – GKS Kobierzyce 1:2 (1:0)

Bramka dla Polonii-Stali: Szuba

Polonia-Stal: Kurzeja – Kozaczenko, Klemiński, zawodnik testowany, Białas, Sowa, Szuba, Borowy, Szczygieł, Jagieła, Myrta oraz Szczepaniuk, Krupczak Gerus, zawodnik testowany, Lechniuk, Gładysz, Somala, Podgórski

Do przerwy było 1:0 dla świdniczan po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Wojciecha Szubę. Po zmianie stron gości dwukrotnie zdołali umieścić futbolówkę w świdnickiej bramce i wygrać spotkanie 2:1. – W pierwszej połowie jednobramkowe prowadzenie naszej drużyny było wydaje się najniższym wymiarem kary dla przyjezdnych. Po zmianie stron na boisku pojawili się bardzo młodzi zawodnicy. Mimo ambitnej walki popełnili kilka błędów, które skwapliwie wykorzystali przeciwnicy. Dziś nie mogliśmy skorzystać też z kilku podstawowych zawodników, których wyeliminowały głównie choroby. To pierwszy sparing, przed nami wciąż sporo pracy – komentuje trener Polonii-Stali Świdnica Tomasz Oleksy.

Sparingi, sparingi, sparingi

Victoria Świebodzice – Górnik Wałbrzych 1:3 (1:1), bramka dla Victorii: Traczykowski; Karolina Jaworzyna – Nysa Kłodzko 3:2 (2:0), bramki dla Karoliny: zawodnik testowany (2), bramka samobójcza; GLKS Wilikowice – LKS Gola Świdnicka 5:2