Pierwsza przeszkoda wzięta! (FOTO)

Od pewnej wygranej w trzech setach z drugim zespołem uczennic ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku rozpoczęły nowy sezon w II lidze siatkarki Polonii Świdnica.

Polonia Świdnica – SMS PZPS II Szczyrk 3:0 (19, 22, 9)

Polonia: Małodobra, Krusiewicz, Śmidowicz, Kołodziejczak, Mielczarek, Paluszkiewicz, Adamek (libero) oraz Gezella, Maziakowska

Młodziutka drużyna ze Szczyrku była idealna na dobre wejście w sezon. Świdniczanki zagrały spokojnie, świadome swojej przewagi, chociaż momentami ambitne przyjezdne potrafiły zmusić je do większego wysiłku. W pierwszej partii dotrzymywały kroku do połowy seta, w drugim stać je było na zryw w końcówce partii, aż trener Mateusz Dąbrowski musiał poprosić o czas, aby uspokoić swoje podopieczne. Trzecia partia była już bardzo jednostronna. Polonia zdemolowała uczennice aż 25:9!

W wyjściowej szóstce Polonii znalazło się miejsce dla czterech sprowadzonych latem zawodniczek: rozgrywającej Anny Śmidowicz, środkowej Klaudii Kołodziejczak, przyjmującej Sandry Mielczarek i atakującej Wiktorii Paluszkiewicz. W sobotę mocną stroną świdnickiego zespołu była zagrywka. Wprawdzie asów nie było zbyt wiele, ale mocno wprowadzana do gry piłka często ustawiała wymianę i zmuszała rywalki do błędów. Biało-zielone z kolei popełniły ich bardzo niewiele.

W tym tygodniu Polonia rozegra aż dwa mecze. W środę zmierzy się na wyjeździe z PLKS-em Pszczyna, zaś w sobotę podejmie Impel II Wrocław. Zwłaszcza ten pierwszy mecz powinien dać odpowiedź, na pytania na to stać będzie świdniczanki w bieżących rozgrywkach.

FOTO Łukasz Kufner

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *