Pierwsza ofiara mrozów

wbmroz

wbmrozMroźna noc okazała się tragiczna dla mieszkańca Sokołowska. Sześćdziesięciokilkuletni mężczyzna, mieszkający samotnie w domku w Sokołowsku został znaleziony martwy. Okoliczności jego zgonu ustali sekcja zwłok. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną śmierci mogło być wyziębienie organizmu mężczyzny.

Mroźna noc okazała się tragiczna dla mieszkańca Sokołowska.Sześćdziesięciokilkuletni mężczyzna, mieszkający samotnie w domku w Sokołowsku został znaleziony martwy. Okoliczności jego zgonu ustali sekcja zwłok. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną śmierci mogło być wyziębienie organizmu mężczyzny.  wbmroz

– Z fizjologicznego punktu widzenia jesteśmy organizmem stałocieplnym, w związku z tym musimy utrzymać nasz bilans cieplny. Jeżeli nam się to nie uda, następuje poważne zakłócenie gospodarki cieplnej organizmu, które może się nawet skończyć śmiercią – wyjaśnia dr Andrzej Kędziorski.
Dlatego władze miast apelują – w związku z utrzymującą się falą silnych mrozów, stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców – o szczególną troskę o osoby bezdomne, starsze, niepełnosprawne i samotne.
– Pod bezpłatnym, całodobowym numerem telefonu Straży Miejskiej 986 można zgłaszać interwencje, a także uzyskać informacje na temat funkcjonujących w Wałbrzychu noclegowni, ogrzewalni, jadłodajni – informują samorządowcy.
– Apelujemy o informowanie policji o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Zainteresujmy się również naszymi sąsiadami, osobami starszymi, niedołężnymi, być może oczekują oni naszej pomocy. Może zdarzyć się tak, że nasza pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia – dodaje nadkom. Magdalena Korościk z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. – Informacje można przekazywać na numer telefonu pogotowia policyjnego 997 lub do najbliższej jednostki policji.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *