Pierwsza mała radość

siatkauniwersal2

Piątą porażkę zapisał na swoje konto Volley Żarów. Jak na razie zderzenie z drugoligową rzeczywistością jest dla beniaminka bardzo bolesne. Pojawił się jednak mały promyk nadziei, bo w meczu z Bielawianką udało się wygrać pierwszego seta.

Volley Żarów – Bielawianka 1:3 (18, -16, -14, -21)
Volley: Lewandowski, Kowalczyk, Greś, Wierzbicki, Popielarski, Lange, Botwina (libero) oraz Pęczyński, Ostrowski, Wasiak.
Gospodarze zaskoczyli wicelidera tabeli w pierwszej odsłonie, którą wygrali 25:18. Ta sytuacja podrażniła faworyta. W kolejnych odsłonach na parkiecie panowali już goście i ostatecznie wygrali w czterech setach. Bardzo dobre zawody w zespole z Bielawy rozegrał świdniczanin Michał Tomiałowicz. – Pierwszy set zagraliśmy na naprawdę wysokim poziomie. Szkoda, że nie umiemy jeszcze utrzymać takiego poziomu przez trzy sety, bo sprawilibyśmy dużą niespodziankę – mówił po meczu trener Volleya, Marcin Wójciak.
Za tydzień Volley zagra w Zielonej Górze.

II liga siatkówki mężczyzn, grupa IV
5. kolejka (29.10): Volley Żarów – Bielawianka 1:3, Gwardia Wrocław – BTS Bolesławiec 1:3, Olavia – AZS Zielona Góra 3:1, Chrobry Głogów – Astra Nowa Sól 3:1, Sobieski Żagań – AZS UAM Poznań 3:1

1. Sobieski Żagań          5    15    5-0-0-0    15:3
2. Bielawianka               5    15    5-0-0-0    15:5
3. Chrobry Głogów        5    11    3-1-0-1    13:6
4. Astra Nowa Sól          5    10    3-0-1-1    12:7
5. AZS UAM Poznań     5    9    3-0-0-2    10:6
6. Olavia Oława              5    5    1-1-0-3    7:12
7. AZS Zielona Góra       5    4    1-0-1-3    8:13
8. BTS Bolesławiec          5    4    1-0-1-3    8:13