Pierwsza eSesja strzegomskich radnych

Pierwsza eSesja Rady Miejskiej w Strzegomiu odbyła się 16 grudnia . Jak wyjaśnia Tomasz Marczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu, eSesja to system informatyczny wspomagający kompleksową obsługę pracy rady. 

Podstawowym narzędziem pracy radnego jest tablet, który zawiera w sobie wszystkie materiały niezbędne radnemu w pracy, a więc uchwały na każde posiedzenie rady, podstawowe przepisy niezbędne w pracy radnego, nowości samorządowe itp. Ważną zaletą tego programu jest budowa modułowa.

strzegom-esesja

Papierowy obieg dokumentów został zastąpiony obiegiem elektronicznym. Sterty papierów, dziesiątki zużytych tonerów, godziny kserowania i dystrybucji materiałów są już przeszłością. E-sesja umożliwia sprawniejsze i efektywniejsze zarządzanie posiedzeniami RM oraz komisji, a wszystko bez ani jednej kartki papieru! Poza tym system elektroniczny, za pomocą strony www.strzegom.esesja.pl, umożliwia mieszkańcom śledzenie przebiegu sesji, w tym również wyników głosowań – mówi Tomasz Marczak, przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu.
Radni dodają: – Wprowadzenie aplikacji eSesja w gminie Strzegom doskonale skomunikuje radnych i pozwoli na spore oszczędności.

Działania dotyczące wprowadzenia programu eSesja Rada Miejska w Strzegomiu podjęła już w 2014 r. Szkolenie przeprowadziła w grudniu br. firma MW Concept sp. z oo. Na zakup sprzętu i oprogramowania gmina Strzegom przeznaczyła ok. 30 tys. zł, tj. zakup systemu eSesja kosztował gminę 13 634 zł, zakup tabletów – 12 568 zł, a laptopa sterującego 3444 zł, co daje kwotę dokładnie 29 646 zł. Inwestycja zwróci się w terminie 4 lat. Cały sprzęt i urządzenia elektroniczne są własnością Urzędu Miejskiego w Strzegomiu i zostały przekazane radnym na podstawie umowy użyczenia okres kadencji.

Podczas eSesji uchwalono że:

  • Gmina Strzegom przystąpi do Stowarzyszenia Dolnośląska Organizacja Turystyczna

Dolnośląska Organizacja Turystyczna jest stowarzyszeniem jednostek samorządu terytorialnego oraz podmiotów gospodarczych działających na rynku turystycznym wspierającą rozwój turystyki oraz prowadzącą promocję Dolnego Śląska, jako regionu posiadającego dogodne położenie na pograniczu z Niemcami i Czechami, charakteryzującego się zróżnicowanym krajobrazem przyrodniczym oraz bogactwem
pomników historii i kultury śląskiej. Celem działań DOT jest promocja regionu oraz tworzenie pozytywnego wizerunku Dolnego Śląska jako krainy godnej odwiedzenia, regionu atrakcyjnego i przyjaznego turystom. Przystąpienie Gminy Strzegom do Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej jest uzasadnione dla rozwoju turystyki oraz prowadzenia szeroko pojętej promocji gminy Strzegom na terenie Województwa Dolnośląskiego, Polski, a także poza jej granicami.

  • Nastąpią zmiany w sprawie stawek podatku od środków transportowych dla pojazdów trzyosiowych i więcej:

W zmienianej uchwale, w przedziale „do 36 ton włącznie” dla ciągników siodłowych lub balastowych przystosowanych do używania łącznie z naczepą lub przyczepą – o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów równej lub wyższej niż 12 ton – zastosowano stawkę, która przekraczała maksymalną dopuszczalną stawkę na rok 2016 podaną w Obwieszczeniu Ministra Finansów z dnia 5 sierpnia 2015r. Zatem:

– nie mniej niż 12 ton – do 36 ton włącznie – 2.396,41 zł
– więcej niż 36 ton – mniej niż 40 ton – 2.548,00 zł
– nie mniej niż 40 ton – 2.887,00 zł.

UM Strzegom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *