Perfekcyjnie zdali egzamin z życia

Dziewięć par małżeńskich, a wśród nich Maria i Zbigniew Karnowscy, Helena i Eugeniusz Kukla, Irena i Eugeniusz Widła, Teresa i Zbigniew Siekierka oraz Irena i Jan Hawryłeczko świętowało w sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świdnicy jubileusz złotych godów małżeńskich.

Wspólne pół wieku to dowód wzajemnej miłości, zrozumienia istoty związku małżeńskiego, któremu na imię rodzina. Szanownym Jubilatom z gminy Świdnica medal za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznany przez Prezydenta RP wręczyła wójt  Teresa Mazurek. – Zakochać się może każdy, ale przejść przez miłość potrafią tylko najlepsi. Państwo dzisiaj do tych najlepszych należycie, ponieważ  miłość to najtrudniejszy egzamin w życiu każdego człowieka.  Zdaliście go Państwo celująco. Dzisiaj jesteście razem, są tutaj Wasze rodziny, dzieci, wnuki, prawnuki. Dzisiaj jest też okazja, aby Wam za to piękne życie podziękować, bo pewnie łatwo nie było. Były dni romantyczne, ale i dni burzliwe. Jednak zawsze zwyciężała Wasza miłość, uczucie, tolerancja, przyjaźń. Bardzo często podczas takich uroczystości pytamy jubilatów  o receptę na takie długie, piękne życie. Ja też na tej sali kiedyś usłyszałam od pewnego z jubilatów, że my jesteśmy z tego pokolenia, gdzie jak nam się coś psuło to naprawiamy. W tej chwili mamy takie pokolenia,  że jak się coś zepsuje to wyrzucają i kupują nowe. Szanowni Państwo dlatego was prosimy, abyście o tym z rozmawiali z młodymi. Idźcie  dalej przez życie, zawsze uśmiechnięci, zawsze razem,  pewni swoich uczuć – mówiła Teresa Mazurek, wójt gminy.

Medale Jubilatom ze Świdnicy wręczyła prezydent Beata Moskal-Słaniewska. Dla gości zatańczył zespół Jubilat i Mażoretki pod kierunkiem Anny Trzeciak i Lubomira Szmidt.

PRZYPOMINAMY:

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadawane są przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat i więcej, jest on wyrazem uznania za wytrwanie w zobowiązaniu, które małżonkowie składali sobie przed laty. O nadanie odznaczenia występuje Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego na prośbę jubilatów lub ich bliskich. Urząd Stanu Cywilnego w Świdnicy organizuje uroczystości jubileuszowe mieszkańców trzech gmin: Miasta Świdnicy, Gminy Świdnica i Gminy Marcinowice. Nie jest w tym wypadku istotne, gdzie jubilaci zawierali związek małżeński. Jeśli małżeństwo zostało zarejestrowane w księgach znajdujących się w USC Świdnica, wówczas nie jest nam potrzebny odpis aktu małżeństwa. Jeśli akt znajduje się w innym urzędzie jubilaci lub ich bliscy powinni przedłożyć nam odpis aktu małżeństwa. Poza aktem małżeństwa musimy również zobaczyć dowody osobiste obojga małżonków. Pary małżeńskie, które jubileusz Złotych Godów mają już za sobą, a dotąd nie zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie mogą również wystąpić o nadanie odznaczeń. Na uroczystościach mile widziane są również pary małżeńskie, które obchodzą kolejne okrągłe rocznice. W trakcie uroczystości jubileuszowych organizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską, prezydent miasta Świdnicy, wójt gminy Świdnica i wójt gminy Marcinowice wręczają swoim mieszkańcom nadane im odznaczenia. Uroczystości te niosą ze sobą wiele wzruszeń, są zwykle miłą okazją do odświeżenia wspomnień i wzniesienia toastu za kolejne piękne jubileusze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *