Pękł zawór. Ewakuowano mieszkańców (FOTO)

Gaz ulatniał się z uszkodzonego zaworu przy ul. Łokietka 12 na Zawiszowie w Świdnicy. Konieczna była ewakuacja mieszkańców.

gaz zawiszow (1)

Do zdarzenia doszło wczoraj, 15 września. – O godz. 20.37 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że w jednej z bram na Zawiszowie jest dość mocno wyczuwalny gaz – mówi w rozmowie z redakcją oficer prasowy Jacek Kurczyński z PSP w Świdnicy.

W akcji brało udział 6 jednostek straży pożarnej – pięć PSP i jedna z OSP. – Okazało się, że uszkodzony jest zawór gazowy przy skrzynce technicznej na zewnątrz budynku – tłumaczy rzecznik.

Na szczęście mieszkańcy zaalarmowali w porę i nic nikomu się nie stało. Ze względu na ryzyko, strażacy ewakuowali mieszkańców z 10 lokali, w sumie 15 osób. – Strażacy zabezpieczyli miejsce niebezpiecznej awarii i wezwali pogotowie gazowe – dodaje rzecznik. Powiadomiono także specjalistyczną jednostkę z Wałbrzycha, ale ją ostatecznie odwołano.

Pracownicy pogotowia gazowego wymienili zawór. Cała akcja przebiegła sprawnie. Trwała 1 godzinę 20 minut. Mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań ok. godz. 22.00.

(BFG), fot. redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *