Pasowanie Pierwszoklasistów na Czytelników

„Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga …”
Uczniowie z dwóch klas pierwszych uczący się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaroszowie, 8 kwietnia 2016 r. zostali oficjalnie i uroczyście przyjęci w poczet Czytelników szkolnej biblioteki.

KLASA 1B SP

Uroczyste ślubowanie dzieci złożyły w obecności dyrektor – Beaty Jankiewicz, wicedyrektor – Violetty Posłusznej – Koziałkowskiej, rodziców, bibliotekarki – Moniki Bytnar-Gołembiowskiej i gimnazjalistów z aktywu bibliotecznego.
Przygotowania do uroczystości zostały rozpoczęte przez aktyw biblioteczny i uczniów z klasy II gimnazjum (którzy realizują w bibliotece projekt edukacyjny) już kilka tygodni wcześniej. Tradycyjnie, dla najmłodszych Czytelników przygotowano zeszyty biblioteczne z legitymacjami czytelniczymi, kolorowe zakładki do książek, program artystyczny, zabawę w odgadywanie postaci z bajek oraz pamiątkowe „Prośby książki”, które staną się stałym elementem gazetek klasowych. Bibliotekarka przekazała także listy do Rodziców uczniów, w którym m.in. prosiła o wsparcie działań szkoły w ramach edukacji czytelniczej, która jest niezbędna w prawidłowym rozwoju dzieci.

Dzięki dużemu zaangażowaniu wychowawczyń – Elżbiety Szczepanik i Anny Madej, uczniowie od początku roku szkolnego systematycznie korzystają ze szkolnego księgozbioru. Najbardziej aktywni Czytelnicy, podczas uroczystości otrzymali zaproszenia na wyjątkową „Noc bibliotek”, która po raz pierwszy zostanie zorganizowana w jaroszowskiej szkole 4 czerwca br. Wśród nagrodzonych byli:
– z klasy I a – Julia Biegańska, Martyna Trela, Gracjan Wołowiec, Patryk Mac;
– z klasy I b – Hanna Balcerzak, Zuzanna Różańska, Przemysław Januś i Mateusz Sus.

Spontaniczne reakcje Pierwszaków oraz ich szczerość i pomysłowość dały wszystkim obecnym dużo pozytywnej energii i wywołały uśmiech na twarzy. Na koniec, dzieci otrzymały słodki poczęstunek zamknięty w ozdobnych sakiewkach „na dziecięce skarby”. Nowo pasowani Czytelnicy zobowiązali się wykonać plastyczne zadanie domowe w swych zeszytach bibliotecznych.

To było dla nas wyjątkowe przeżycie. Lubimy przychodzić do biblioteki i jesteśmy klasą, która w całej szkole wypożycza najwięcej książek. Podobali nam się starsi uczniowie, którzy przygotowali dla nas występ. Otrzymaliśmy również prezenty. Tego dnia byliśmy galowo ubrani, a pani dyrektor pasowała nas „zaczarowanym ołówkiem”. Bardzo nam się podobało i na pewno nadal będziemy korzystać z naszego szkolnego księgozbioru.

Uczniowie klasy I b z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaroszowie w składzie: Natalia Bodakowska, Hanna Balcerzak, Dawid Chodorowski, Jakub Dyrała, Małgorzata Gałdyś, Bartłomiej Giza, Adrian Grajny, Przemysław Januś, Filip Kiełbowicz, Łucja Kołodziej, Roksana Kutaj, Filip Lasak, Emilia Piotrowska, Kacper Pistrakiewicz, Nikola Przepłata, Zuzanna Różańska, Zuzanna Skiera, Dominika Stępień, Kornelia Surga, Mateusz Sus wraz z opiekunem Elżbietą Szczepanik.

PASOWANIE 2

PASOWANIE 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *