Pasowanie na starszaka

Pasowanie na starszaka to kolejna uroczystość, która na stałe jest wpisana w kalendarz najważniejszych wydarzeń w Przedszkolu „Bajkowa Dolinka” w Pszennie.

Odbywa się w bardzo podniosłej atmosferze, z asystą sztandaru Przedszkola. – Ma ona na celu rozwijanie i kształtowanie postaw społecznych, moralnych, a także patriotycznych. Utożsamianie się ze znanym dziecku środowiskiem, poprzez m.in. rozumienie znaczenia: nazwa mojego PRZEDSZKOLA oraz wiedza o sztandarze przedszkola – mówi Ewa Wasilenia, dyrektor placówki w Pszennie.

W środę, 3 marca, dzieci z grupy V – „Ekoludki” oraz VI – „Elfiki” uczestniczyły w uroczystości Pasowania na Starszaka. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne, a trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy poradziły sobie wspaniale! Kulminacyjnym wydarzeniem uroczystości było ośpiewanie Hymnu Przedszkola „Bajkowa Dolinka” w Pszennie oraz złożenie ślubowania. Po uroczystym akcie ślubowania każdy z przedszkolaków otrzymał dyplom. Był to z pewnością jeden z bardziej wzruszających momentów w życiu naszych pociech – podkreślali z dumą rodzice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *