Pasja według św. Mateusza

Plakat-PASJA-2015 donetu-580x814

Plakat-PASJA-2015 donetu-580x814Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pasyjny skomponowany przez Metropolitę Wołokołamskiego Hilariona (Grigorija Walerijewicza Alfiejewa), rosyjskiego biskupa prawosławnego, przewodniczącego Wydziału Zewnętrznych Stosunków Cerkiewnych Patriarchatu Moskiewskiego.

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert pasyjny skomponowany przez Metropolitę Wołokołamskiego Hilariona (Grigorija Walerijewicza Alfiejewa), rosyjskiego biskupa prawosławnego, przewodniczącego Wydziału Zewnętrznych Stosunków Cerkiewnych Patriarchatu Moskiewskiego.

Koncert odbędzie się w środę, 1 kwietnia o godzinie 19.00 w katedrze świdnickiej. Wstęp wolny.

W mojej Pasji – być może, w jakimś stopniu, w swojej skromnej mierze – udało mi się wcielić w życie marzenie wielkiego rosyjskiego kompozytora Glinki, połączyć zachodnią fugę z rosyjskim śpiewem cerkiewnym. To było, oczywiście, ryzykowne, ale w tym przypadku, ponieważ utwór był pisany nie tylko dla świątyni, mogłem pozwolić sobie na taki eksperyment. Na ile mi się to udało, niech osądzi publiczność… –  mówi Metropolita Hilarion.

Plakat-PASJA-2015 donetu-580x814

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *