Park rozrywki przy Bielanach

DSC05876

DSC05876WROCŁAW. Poduszkowce, tor elektrycznych gokartów i 4 tys. m kw. powierzchni wypełnionej zabawkami – park rozrywki powstanie przy Wrocławskich Bielanach.

Poduszkowce, tor elektrycznych gokartów i 4 tys. m kw. powierzchni wypełnionej zabawkami – park rozrywki powstanie przy Wrocławskich Bielanach.

DSC05876

Otworzony zostanie na początku wakacji w pawilonie handlowym obok sklepu Alma przy ul. Czekoladowej.

Plac zabaw będzie miał dwa poziomy. Między nimi dzieci będą mogły poruszać się po np. ściankach wspinaczkowych lub zjeżdżalniach. W nowym centrum rozrywki będą trampoliny, kolorowe boiska do gry w piłkę, tunele i tajemnicze przejścia, pociągi, wieże i tor elektrycznych gokartów.

– Prawdopodobnie park rozrywki we Wrocławiu będzie pierwszym miejscem w Polsce oferującym zabawę na dwuosobowych poduszkowcach unoszących się nad specjalnie przygotowaną podłogą – mówi Mikołaj Jędrzejkowski, dyrektor generalny Loopy’s World, firmy, do której należy plac zabaw. – Najważniejsze są dla nas efektywne zagospodarowanie powierzchni i bezpieczeństwo dzieci. W parku rozrywki znajdzie się kilkaset zabawek wyprodukowanych przez europejskie firmy posiadające certyfikat jakości IAAPA.

W planach jest także budowa sal, w których organizowane będą przyjęcia urodzinowe dla dzieci. Cały wrocławski park rozrywki będzie utrzymany w konwencji Dzikiego Zachodu. Plac zabaw ma być miejscem wspólnej zabawy dzieci i rodziców, dlatego dorosły opiekujący się malcem nie będzie płacić za wstęp. Obok będzie restauracja serwująca posiłki dla dzieci i dorosłych. – Ponieważ dzieci często lubią posiłki, które nie zawsze są dla nich najzdrowsze, w menu restauracji nie ma dań przygotowywanych na głębokim oleju – mówi Jędrzejkowski.

Loopy’s World od września 2010 r. prowadzi już podobny plac zabaw w Gdańsku, w planach na najbliższe trzy lata ma budowę jeszcze 10 takich obiektów. Firma korzysta z doświadczeń i pomysłów szwedzkiej firmy prowadzącej podobną działalność. Inwestorami jest kilku sportowców, m.in. Henrik Larsson, były reprezentant Szwecji w piłce nożnej.

źródło: regional.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *