Otwarcie platformy widokowej

abalkon

abalkonGóry Sowie. W samo południe w minioną sobotę 12 listopada, w blasku jesiennego słońca została uroczyście otwarta platforma widokowa w Górach Sowich.

 abalkonW samo południe w minioną sobotę 12 listopada, w blasku jesiennego słońca została uroczyście otwarta platforma widokowa w Górach Sowich. Mieści się ona w okolicach Leśnego Dworka w Bielawie, na Kocim Grzbiecie. Rozciąga się stamtąd piękny widok na Kotlinę Dzierżoniowską ze Ślężą w tle, a z drugiej strony na Ciemny Jar i Kalenicę. Aby dotrzeć na platformę widokową, musimy wysiąść na ostatnim przystanku w Bielawie przy Leśnym Dworku. Stamtąd do celu dzieli nas około 20 minut drogi spacerkiem. Szlak jest oznaczony tabliczkami. Na górze czekają na nas piękne widoki. Pomysłodawcą i realizatorem tej inwestycji jest Stowarzyszenie Wielka Sowa. To pierwsza platforma widokowa, jaka powstała w naszych górach po wojnie. Od pomysłu do realizacji upłynęło tyko kilkanaście miesięcy. Między innymi dlatego, że stowarzyszeniu udało się pozyskać sponsorów. Zarząd Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie zdecydował się sfinansować w całości stalowo-drewnianą konstrukcję platformy. Grono darczyńców powiększyło Nadleśnictwo w Świdnicy, Starostwo Powiatu Dzierżoniowskiego, gmina Bielawa oraz firma NUTRI-MED, a także członkowie Stowarzyszenia Wielka Sowa i wielu anonimowych donatorów, którzy zdecydowali się dołożyć swoją cegiełkę do budowy platformy w trakcie zbiórki publicznej. Koszt całego przedsięwzięcia zamknął się w kwocie 24.600 zł.

W sobotę na uroczyste otwarcie platformy widokowej przybyło około 60 osób. Było oczywiście uroczyste przecięcie wstęgi, sponsorzy mogli przybić tabliczki ze swoimi nazwiskami lub nazwami firm do barierek platformy. Po części oficjalnej odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. – Mamy już w planie ustawienie kolejnej platformy przy drodze na Przełęcz Jugowską i oznaczenie ścieżek turystycznych z informacją o historii Gór Sowich – poinformował prezes stowarzyszenia Lech Nowak.

td-24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *