Ośmiu kierujących „na podwójnym gazie”

policjadrogowka

Żadne kary nie działają na pijanych kierowców. Świdniccy policjanci często wyciągają alkomat, by sprawdzić ich trzeźwość. Wielu z nich niestety nie zdaje tego egzaminu…

policjadrogowka

Nie ma reguły, czy lato, jesień czy zima. Policjanci z drogówki w każdym okresie mają pełne ręce roboty. Codziennie na drogach ktoś nietrzeźwy kieruje samochodem. To przerażające, jak chętnie pijemy piwo i wsiadamy potem za kółko. Tylko w ciągu jednego weekendu funkcjonariusze powiatu świdnickiego zatrzymali aż ośmiu nietrzeźwych kierujących. – Tylko w ciągu weekendu tj. 19-21 października br. świdniccy policjanci zatrzymali ośmiu kierujących „na podwójnym gazie”. Rekordzistą okazał się 70-latek mieszkaniec powiatu świdnickiego , którego 21 października na terenie miasta Świdnicy zatrzymali do kontroli drogowej policjanci Ogniwa Interwencyjno-Patrolowego, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Policjanci zweryfikowali stan trzeźwości kierującego Toyota Yaris. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierujący samochodem miał blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie – podała sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę

Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.

Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.

(KPP Świdnica)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *