Osa na finiszu

Pojawiły się już pierwsze urządzenia na terenie Otwartej Strefy Sktywności w Komorowie, potocznie nazywaną OSA. Kolejne zobaczymy niebawem w Wiśniowej. Na realizację dwóch inwestycji władze gminy pozyskały 75 tys. zł. dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Projekt w miejscowości Komorów obejmował montaż urządzeń siłowych, montaż gier: szachy/warcaby, chińczyk, montaż ławek, kubłów na śmieci i stojaka na rowery oraz wykonanie nasadzeń. Wszystko zostało wykonane na terenie trawiastym, który jest dopuszczalnym podłożem dla urządzeń siłowych, co powoduje brak konieczności wykonania stref bezpieczeństwa ze żwiru płukanego. OSA w miejscowości Wiśniowa obejmuje: montaż urządzeń siłowych, montaż zabawowych urządzeń sprawnościowych wraz z wykonaniem stref bezpieczeństwa ze żwiru płukanego, montaż gier: szachy/warcaby, chińczyk, montaż ławek (7 szt.), kubłów na śmieci (6 szt.) i stojaka na rowery, wykonanie nasadzeń oraz bezpiecznego ogrodzenia terenu wraz z bramą wjazdową oraz furtkami.

Celem Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców danego obszaru.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *