Opole lepsze po raz trzeci. Kto kolejnym rywalem siatkarek Polonii?

Nie udało się w Świdnicy, nie udało się też w Opolu. Siatkarki Polonii przegrały 0:3 wyjazdowy mecz z ECU Uni AZS Opole i w rywalizacji do trzech wygranych uległy 0:3. Świdniczanki wciąż jednak mają szansę na awans do I ligi. W półfinale baraży zmierzą się z mistrzem innej grupy II ligi.

AZS ECO Uni Opole – Polonia Świdnica 3:0 (13, 20, 16)

W Świdnicy opolanki wygrały po zaciętych meczach 3:1 i 3:0. W środę, 4 kwietnia na parkiecie w Opolu walka nie była już tak wyrównana. Wzmocnione przed play-offami rywalki wyraźnie dominowały nad podopiecznymi Marka Olczyka.

Spotkania te decydowały podziale miejsc 1-2 w grupie i rozstawieniu przed półfinałami baraży. W nich świdniczanki zmierzą się z mistrzem grupy IV. Prawdopodobnie będzie to Silesia Volley Mysłowice, która prowadzi 2:0 z PLKS-em Pszczyną. Jedno lub dwa kolejne spotkania odbędą się w Mysłowicach.

Półfinały baraży rozgrywane będą do trzech zwycięstw w terminach 29-30.04, 6-7.05 i ewentualnie 10.05. W Świdnicy odbędzie się mecz nr 3 i ewentualnie mecz nr 4.

Zwycięzcy półfinałów (pięć drużyn) awansują do turnieju finałowego, z którego dwa najlepsze zespoły uzyskają awans do I ligi.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *