Opel Astra po raz czwarty

opel astra4Rozpoczęła się już sprzedaż opla Astry czwartej generacji. Do gry o miano najpopularniejszego kompaktowego auta powrócił długo oczekiwany Opel Astra.

Rozpoczęła się już sprzedaż opla Astry czwartej generacji. Do gry o miano najpopularniejszego kompaktowego auta powrócił długo oczekiwany Opel Astra. Teraz Astra jest większa i bardziej przyjazna dla kierowcy. Ciekawa i dynamiczna sylwetka, starannie zaprojektowane i wykończone wnętrze oraz szeroka gama silników o umiarkowanym apetycie na paliwo to główne atuty najnowszego dzieła Opla.

 

opel astra5Astra IV oferowana jest na polskim rynku w czterech wariantach wyposażenia. Podstawowa wersja ma sterowane elektrycznie i ogrzewane lusterka boczne, światła do jazdy dziennej, elektrycznie sterowane szyby z przodu, zdalnie sterowany centralny zamek, układ kierowniczy dostosowujący wspomaganie kierownicy do prędkości jazdy, przednie i boczne poduszki powietrzne i system stabilizacji toru jazdy. Najtańszą wersję opla astry można kupić od 58 500 zł.

 

Ekologia to też atut

Gama silników, z jakimi dostępny jest najnowszy Opel Astra, składa się z siedmiu jednostek, kolejna dołączy do oferty wiosną. Znane, choć w większości przypadków mniej lub bardziej zmodyfikowane jednostki mają gwarantować nabywcom niezłe osiągi przy ogólnej redukcji zużycia paliwa i emisji CO2 o ponad 12 procent w porównaniu z obecną generacją.

Średnie zużycie paliwa czterech silników wysokoprężnych o mocy od 95 KM do 160 KM, mających stanowić prawie połowę jednostek napędowych nowej Astry sprzedawanej w Europie w chwili premiery, wynosi zaledwie 4,6 l/100 km. Średnie zużycie paliwa natomiast silników benzynowych wynosi 6,1 l/100 km. Wśród tego typu jednostek będzie jedna nowość – turbodoładowany silnik o pojemności 1,4 i mocy 140 KM, który zastąpi obecny silnik 1,8 litra, co pozwoli na zredukowanie zużycia paliwa o ok. 18%.Wszystkie jednostki spełniają wymogi normy Euro 5.

 

Bezpieczny jak Opel

Europejska organizacja ds. oceny bezpieczeństwa nagrodziła Astrę pięcioma gwiazdkami za bezpieczeństwo. – Astra zdobyła wysokie oceny m.in. za ochronę pasażerów na przednich siedzeniach podczas uderzenia z przodu. Opel konstruuje I buduje jedne z najbezpieczniejszych samochodów na świecie. To nie jest jedynie opinia, to fakt potwierdzony przez niezależne organizacje ds. bezpieczeństwo – mówi Arkadiusz Szulikowski, dyrektor zarządzający Wega-Auto w Świdnicy.

Piotr Bogdański

 

Nasza galeria: 

 

{gallery}galerie/100507astra{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *