Żołnierze ranni podczas manewrów

interiapoligon

interiapoligonWypadek na poligonie w Żaganiu. W czasie polsko-niemieckich ćwiczeń o kryptonimie „Borsuk 12” rannych zostało trzech artylerzystów. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Roman Osica, przyczyną wypadku było najprawdopodobniej zapalenie się prochu strzelniczego.

Wypadek na poligonie w Żaganiu. W czasie polsko-niemieckich ćwiczeń o kryptonimie „Borsuk 12” rannych zostało trzech artylerzystów. Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Roman Osica, przyczyną wypadku było najprawdopodobniej zapalenie się prochu strzelniczego.interiapoligon

Żołnierzom na szczęście nie grozi nic poważnego – wszyscy trzej mają jedynie lekkie poparzenia. – Żołnierze wyszli sami z pojazdów, weszli do karetki, zostali odwiezieni do szpitala. Rany zostały opatrzone – powiedział major Szczepan Głuszczak z Dywizji Pancernej w Świętoszowie.Artylerzyści są w tej chwili w szpitalu w Żaganiu. Jeden z nich wymaga konsultacji i wkrótce zostanie przewieziony do szpitala specjalistycznego w Nowej Soli.W sprawie samego wypadku nie ma na razie oficjalnych danych. Wiadomo, że podczas ostatniej tury manewrów oprócz czołgów strzelały także haubice i z jednej z nich nagle zaczął wydobywać się dym. Manewry natychmiast przerwano i pospieszono na ratunek żołnierzom.Według informacji RMF FM, przyczyną wypadku było zapalenie się prochu strzelniczego w środku pojazdu.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *