Olimpiada na lodzie po raz drugi!

Umiejętność jazdy na łyżwach, zwinność, precyzja. Tymi elementami popiszą się najlepsi świdniccy uczniowie – łyżwiarze, którzy staną w szranki II Świdnickiej Olimpiady na Lodzie. Impreza organizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 w Świdnicy i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbędzie się w piątek, 12 stycznia na lodowisku przy ulicy Śląskiej.

Do rywalizacji zgłosiło się aż dziewięć szkół ze Świdnicy. – Cieszymy się, że w tym roku będzie z nami więcej szkół niż rok temu. To dla nas znak, że pomysł okazał się trafiony – mówi Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  – Przygotowaliśmy kilka ciekawych konkurencji, w których będzie można się sprawdzić i powalczyć o jak najlepszy wynik. Przede wszystkim jednak liczymy na dobrą zabawę – dodaje Mariusz Kuc, nauczyciel wychowania fizycznego SP 2 w Świdnicy.

Przed rokiem, w I Świdnickiej Olimpiadzie na Lodzie triumfowała Szkoła Podstawowa nr 4 (22 punkty), przed SP 8 (21 punktów), SP 1 (13 punktów), NSP Bliżej Dziecka (11 punktów) i SP 6 (8 punktów). Kto wygra w 2018 roku? Przekonamy się w piątek, 12 stycznia. Początek o godzinie 10.00.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *