Okiem Młodych: przedłużenie naboru filmów

Wszyscy ci, którzy nie zdążyli zgłosić swoich filmów konkursowych, mogą odetchnąć z ulgą. Na ostatnie zgłoszenia organizatorzy czekają do północy do piątku, 5 maja.

Przypominamy – twórcy mogą wziąć udział w jednym z dwóch Konkursów. Konkurs Główny skierowany jest do filmowców, zarówno z Polski jak i zza granicy, którzy nie ukończyli 30. roku życia, a których filmy nie przekraczają 30 minut. Konkurs Młodzieżowy jest z kolei dedykowany amatorom do 21 lat i ich filmom do 30 minut. Formularze zgłoszeniowe można znaleźć pod adresem: www.okiemmlodych.pl . Ogłoszenie wyników naboru nastąpi 10. maja.
O tym, kto zdobędzie świdnickie Grand Prix 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”, zadecyduje Jury Konkursu Głównego w tegorocznym, mocnym kobiecym składzie: Dorota Wardęszkiewicz – montażystka i współreżyserka filmów dokumentalnych, wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej; Karolina Bielawska – reżyserka fabularnych etiud filmowych, filmów dokumentalnych oraz wiceprezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2016 r oraz Katarzyna Mąka-Malatyńska – autorka licznych artykułów i książek na temat filmu dokumentalnego oraz kina polskiego. Na laureata nagrody głównej czeka 5000zł oraz statuetka „Złotego Oka”, zaprojektowana przez Magdalenę i Andrzeja Kucharskich. Jury Konkursu Głównego wybierze również zwycięzcę Nagrody Nadleśnictwa Świdnica dla Najlepszego Filmu o Wartościach Przyrodniczych (1500zł).
W Konkursie Młodzieżowym zwycięzcę wyłonią: Emi Buchwald – laureatka Grand Prix 9. „Okiem Młodych” i reżyserka; Katarzyna Boratyn – kuratorka i producentka działań filmowych i obejmujących nowe media oraz Jan Pelczar – dziennikarz Radia RAM i absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Jury Konkursu Młodzieżowego wyłoni laureata, który otrzyma 500zł oraz statuetkę „Młodego Oka” autorstwa Magdaleny i Andrzeja Kucharskich.
 10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” odbędzie się w Świdnicy między 7 a 11 czerwca pod hasłem „Opowiadanie dokumentalne”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *