Ojciec i syn skazani. W ruch poszła siekiera…

sad2

Ojciec i syn, którzy pobili oraz znieważyli obywatela Ukrainy ukarani. Sąd Okręgowy w Świdnicy na karę bezwzględnego pozbawienia wolności skazał młodszego z mężczyzn, starszy natomiast otrzymał wyrok w zawieszeniu.

sad2

Wyrokiem z dnia 6 lutego 2018 roku Sąd Okręgowy w Świdnicy skazał na karę łączną jednego roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności 22-letniego Patryka S. oskarżonego o to, że w dniu 24 września 2017 roku w Żarowie działając wspólnie i w porozumieniu z Mirosławem S. pobił obywatela Ukrainy w ten sposób, że uderzał go rękoma po głowie i całym ciele  powodując u niego obrażenia naruszające czynności narządów ciała na okres poniżej dni 7. Nadto Paweł S. groził pokrzywdzonemu oraz jego dwóm znajomym kobietom, również obywatelkom Ukrainy, popełnieniem przestępstw na ich szkodę, a także publicznie znieważył ich słowami wulgarnymi, obraźliwymi z powodu ich przynależności narodowej – poinformował Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy świdnickiej Prokuratury Okręgowej.

Do zdarzenia doszło na klatce schodowej jednego z budynków w Żarowie. Idącego do mieszkania pokrzywdzonego Dmytro D.  zaatakował bez jakiegokolwiek powodu Patryk S., który wykrzykiwał pod jego adresem słowa obraźliwe i wulgarne z powodu jego przynależności narodowej. W trakcie tego zdarzenia oskarżony groził także pokrzywdzonemu i dwóm innym obywatelkom Ukrainy popełnieniem przestępstw na ich szkodę.

W pobiciu pokrzywdzonego brał także udział ojciec Pawła S. – Mirosław S.

Gdy pokrzywdzony zdołał się wyrwać napastnikom i uciec do mieszkania, które wynajmował wspólnie ze swoimi znajomymi, wówczas oskarżony wziął siekierę i zaczął nią uderzać w drzwi wejściowe do mieszkania zajmowanego przez pokrzywdzonych.

Mirosław S. został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem tytułem próby na okres lat 2. Mirosław S. podczas tego zdarzenia pełnił rolę drugorzędną, nie znieważał pokrzywdzonych i im nie groził.

Akt oskarżenia do sądu w tej sprawie skierowała Prokuratora Rejonowa w Wałbrzychu.

Wyrok nie jest prawomocny.

źródło Prokuratura Okręgowa w Świdnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *