Ogrzewalnia dla bezdomnych działa w OPS

wbswiebo

wbswieboBurmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz uruchomił 1 lutego, ogrzewalnię dla bezdomnych. Pomieszczenie zlokalizowane jest w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Piłsudskiego 8. Ogrzewalnia czynna jest codziennie (także w weekend), w godzinach: 19.00-7.00.

Burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz uruchomił 1 lutego, ogrzewalnię dla bezdomnych. Pomieszczenie zlokalizowane jest w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Piłsudskiego 8. Ogrzewalnia czynna jest codziennie (także w weekend), w godzinach: 19.00-7.00.wbswiebo

– Niskie temperatury panujące na zewnątrz spowodowały, że postanowiłem uruchomić takie doraźne miejsce, w którym osoby bezdomne lub potrzebujące pomocy mogą w cieple przetrwać noc – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Są tam przygotowane łóżka polowe i koce dla 10 osób, więc jeśli ktoś potrzebuje tego typu pomocy, prosimy o zgłoszenia do OPS.

Ogrzewalnia ma charakter doraźny. pobyt w tym miejscu będzie zapewniony do odwołania, dopóki nie ustąpią silne mrozy.

Jeśli posiadają Pastwo informacje o osobach bezdomnych, prosimy o kontakt na nr telefonu: 535 968 940.

Świebodzicka Straż Miejska już od kilku dni intensywniej patroluje tereny ogrodów działkowych i opuszczone budynki, w których mogą przebywać osoby bez dachu na głową. Na chwile obecną ustalono 4 osoby bezdomne, które jednak nie wyraziły zgody na umieszczenie w okolicznych noclegowniach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *