Odzyskali skradziony samochód

21-latek jest podejrzewany o kradzież dostawczego samochodu, w którym znajdował się towar warty 50 tysięcy złotych! Mężczyznę jeszcze tego samo schwytali policjanci.

29 stycznia w godzinach porannych, do Komisariatu Policji w Strzegomiu zgłosił się mieszkaniec pobliskiej wsi informując, że spod domu skradziono mu dostawczego volkswagena. – Auto o wartości 35 tysięcy złotych, wypełnione było towarem w postaci elektronarzędzi oraz urządzeń i akcesoriów rolniczych, wycenionych na 50 tysięcy złotych – informuje asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy i zaznacza, że strzegomscy funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia uzyskali wiedzę, że pojazd znajduje się na terenie powiatu zgorzeleckiego. – Z pomocą tamtejszych policjantów potwierdzono tę informację i odzyskano skradziony samochód wraz z towarem. Zatrzymano także poruszającego się dostawczym volkswagenem 21-letniego mężczyznę – mieszkańca powiatu wałbrzyskiego – dodaje rzecznik.

Szczęśliwy właściciel samochodu, jeszcze tego samego dnia odebrał swoją własność, odzyskał także całość towaru znajdującego się w pojeździe.

Zatrzymany 21-latek usłyszał natomiast zarzut kradzieży z włamaniem, teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(kpp ś-ca, oprac. red.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *