Odtańczyli poloneza na szczęście! (FOTO)

700 maturzystów z powiatu świdnickiego zatańczyło tegorocznego poloneza, który już po raz czternasty został zorganizowany przez Zespół Szkół Mechanicznych na świdnickim Rynku. Na szczęście!

Ten wspólny taniec pod chmurką rozpoczął wielkie odliczanie do majowego egzaminu dojrzałości. Jak podkreślał prowadzący imprezę, Wojciech Skiślewicz, każdy, kto zatańczył poloneza w Rynku, maturę ma już w kieszeni.

Pomyślnego zdania egzaminu życzyli uczniom także władze miasta i powiatu, którzy kolejny rok z rzędu odtańczyli z młodzieżą przedmaturalny taniec w pierwszym rzędzie.

Zarówno dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy Krzysztof Anklewicz, starosta świdnicki Piotr Fedorowicz, jak i prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska życzyli wszystkim maturzystom połamania piór. – Jesteśmy pewni, że poradzicie sobie znakomicie – mówili.

Polonez został odtańczony w piątek, 12 stycznia jak zwykle w samo południe w świdnickim Rynku, który na godzinę zamienił się w wielką salę balową. W przedmaturalnym tańcu oprócz uczniów uczestniczyli też dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, przedstawiciele kultury, tancerze z zespołu „Krąg” oraz samorządowcy.

Impreza odbyła się pod kierunkiem Marii i Wojciecha Skiślewiczów, choreografów Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” przy wsparciu ze strony Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Ponad 700 osób, które brawurowo wykonały wspólny taniec na szczęście, na zakończenie otrzymało tradycyjnie pamiątkowy dyplom z certyfikatem.

Warto dodać, że w tym samym czasie polonez był tańczony w powiatach partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim.

Patronat honorowy nad imprezą objęli starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

tekst i zdjęcia Beata Figurna-Garbiec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *