Oddaj elektrośmieci

smieci

smieciNa sobotę, 21 marca zaplanowano zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. To kolejna tego typu akcja w mieście, pierwsza zorganizowana w tym roku. Tylko w 2014 roku dzięki przeprowadzonym akcjom zebrano 8 ton elektrośmieci. Dla osób, które w sobotę przyniosą elektrośmieci, przewidziane są drobne upominki (sadzonki kwiatów).

Na sobotę, 21 marca zaplanowano zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. To kolejna tego typu akcja w mieście, pierwsza zorganizowana w tym roku. Tylko w 2014 roku dzięki przeprowadzonym akcjom zebrano 8 ton elektrośmieci. Dla osób, które w sobotę przyniosą elektrośmieci, przewidziane są drobne upominki (sadzonki kwiatów).

smieci

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny będzie można zostawić 21 marca w godz. 9.00-17.00 na parkingu przed Urzędem Miejskim w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49). Każdy w prezencie otrzyma drobny upominek. Akcję organizuje firma AG-EKO wspólnie z Urzędem Miejskim w Świdnicy. Oprócz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na parking przed Urzędem będzie można przynieść także akumulatory.

Dodatkowo istnieje możliwość odbioru wielkogabarytowych elektrośmieci (pralki, kuchenki, zmywarki, lodówki itp.) bezpośrednio z domu po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym do dnia 19 marca 2015 r. (czwartek). Odbiór sprzętu z domu nastąpi również w sobotę. Zgłoszenia należy dokonywać na nr tel. 726887070 (firma AG-Eko).

Zbiórka elektrośmieci jest bezpłatna.

Co można przynieść?

Każdy kompletny sprzęt elektryczny lub elektroniczny: pralki, lodówki, radia, komputery, telewizory, suszarki, kosiarki, zabawki, radia, odkurzacze, miksery… i wiele, wiele innych oraz stare akumulatory.

Co nie zostanie przyjęte?

Kineskopy bez obudowy, rozbite telewizory i sprzęt niekompletny – ze względu na bezpieczeństwo.

Jeżeli ktoś nie zdąży oddać elektrośmieci w terminie zbiórki, może na co dzień – bezpłatnie przekazać je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Odpady w PSZOK przyjmowane są od razu, wystarczy wylegitymowanie się, które jest konieczne, ponieważ punkt ten adresowany jest do mieszkańców Świdnicy, którzy wnosząc odpady za śmieci mogą korzystać z usług bezpłatnie.

PSZOK to miejsce, do którego mieszkańcy Świdnicy, bez ponoszenia dodatkowych opłat, mogą przekazywać: zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, odpady budowlane i rozbiórkowe (jednorazowo do 350 kg), meble i inne odpady wielkogabarytowe (jednorazowo do 350 kg), zużyte opony (jednorazowo do 10 szt.), chemikalia, w tym opakowania po chemikaliach, odpady zielone (jednorazowo do 100 kg), odpady ulegające biodegradacji inne niż zielone, inne odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych, papier i tektura, metal, tworzywa sztuczne, szkło i opakowania ze szkła, opakowania wielomateriałowe, opakowania ulegające biodegradacji.

PSZOK działa od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00-18.00 oraz w soboty w godzinach: 10.00-16.00 przy ul. Metalowców 4.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *