Rusza przebudowa Sprzymierzeńców

W środę, 18 maja rozpoczną się prace związane z przebudową ulicy Sprzymierzeńców, na odcinku od ul. Pionierów do ul. Rycerskiej. Wykonywane roboty wymagają całkowitego zamknięcia ww. odcinka drogi.

– Prosimy więc o zwracanie uwagi na oznakowanie wskazujące objazdy (mapa objazdów) – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

sprzymierz

Wykonawcą prac jest firma Skanska, a ich koszt to 1 695 527 zł.

Przypomnijmy, że Świdnica otrzymała dotację z budżetu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w wysokości 1 004 219 zł na dofinansowanie tego zadania. Wniosek miasta znalazł się na trzeciej pozycji na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w roku 2016 w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Dokumentacja projektowa przewiduje przebudowę ulic oraz  skrzyżowania, w tym segregację ruchu pieszego i rowerowego, przebudowę chodników po obu stronach drogi,  budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej,  modernizację wraz z rozbudową oświetlenia ulicznego,  korektę geometrii skrzyżowania, przebudowę kanalizacji deszczowej, montaż barier, poręczy, azyli i kostki integracyjnej.

Przebudowę oświetlenia zaprojektowano na ul. Sprzymierzeńców od ul. Rycerskiej do ul. Traugutta.     

Zakończenie prac planowane jest na 15 lipca br.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *