„Oby było jak najwięcej takich wystąpień”.

Maluchy ze świdnickiego „Słoneczka” wraz ze swoimi nauczycielkami sprawiły, że świąteczna atmosfera eksplodowała w przedszkolnych murach.

W przedświątecznym okresie, pełnym zabiegania, porządków, zakupów i przygotowywania świątecznych dań warto na chwilę się zatrzymać, by spojrzeć nieco z boku na to, co jest naprawdę ważne. Maluchy z grupy I Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Słoneczko” wraz ze swoimi nauczycielkami (Violettą Wiercińską, Krystyną Nosarzewską i Marzeną Olatowską) sprawiły, że świąteczna atmosfera eksplodowała w przedszkolnych murach. Dzieci wystąpiły w barwnym wielkanocnym przedstawieniu, przepełnionym śpiewem i tańcem. Podczas występu wyrażały radość z wiosny i nadchodzących świąt. Nauczyły wszystkich piec wielkanocne ciasto (zabawa naśladowcza) oraz tańca „Wielkanocnego Zająca”. Prześliczne kolorowe pisanki (dziewczynki) zaśpiewały o sobie piosenkę i zatańczyły w jej rytmie. Były też słodkie baranki, śmigus-dyngus i świąteczne życzenia. Wszystko to odbywało się w barwnej oprawie. Elementy dekoracji dzieci wykonywały wspólnie z p. Violettą Wiercińską i miały z tego wiele radości.

28 marca w godzinach porannych maluszki wystąpiły dla całej społeczności przedszkolnej, a po południu ich występy mieli okazję obejrzeć członkowie rodzin: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, a nawet wujostwo. Mali aktorzy byli szczęśliwi, że ich przedstawienie wszystkim się podobało i posypały się gromkie brawa. Rodziców też rozpierała duma, że ich maleństwa tak wydoroślały i pokazały się z najlepszej strony. Wśród życzeń rodziców na uwagę zasługuje jedno: „Oby było jak najwięcej takich wystąpień”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *