Obliczeń na trzy miesiące

swidniczanie

swidniczaniePOLSKA. Zacznie się 1 kwietnia i potrwa trzy miesiące. Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy.

Zacznie się 1 kwietnia i potrwa trzy miesiące. Narodowy Spis Powszechny jest obowiązkowy.

swidniczanie

Od tego dnia możemy spodziewać się, że zapukają do nas rachmistrzowie, którzy zapytają np. o aktywność zawodową, rzeczy demograficzne, narodowość i po raz pierwszy o wyznanie.

To będzie największa inwentaryzacja kraju od 10 lat. Ankieterzy zapytają nas o imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia czyli tradycyjne dane personalne. Będziemy musieli opowiedzieć rachmistrzom o naszym wykształceniu, pracy zawodowej, ilości dzieci, stanie cywilnym, o warunkach mieszkaniowych i materialnych, a także po raz pierwszy po wojnie będziemy musieli zadeklarować się jakiego jesteśmy wyznania. Tu ważna uwaga będziemy mieć prawo odmówić odpowiedzi na niektóre pytania.
Spis podzielono na dwa rodzaje badań: pełne (złożone z 15 pytań) i reprezentacyjne, (dużo większe, które wypełni 20 proc. losowo wybranych ludzi w całej Polsce) Rachmistrzowie mogą zapukać do naszych domów już 1 kwietnia, wtedy bowiem rozpocznie się spis, a zakończy 30 czerwca. Ankieterzy, którzy mają pracować od 8:00 do 20:00 będą najpierw umawiać się na spotkanie, a dopiero później odwiedzą nas w mieszkaniu. Zgodnie z przepisami jesteśmy zobowiązani udzielić im najbardziej potrzebnych informacji. Spisywani mają być też bezdomni. Wypełnienie ankiety pełnej nie powinno potrwać więcej niż 5 minut, reprezentacyjnej około 15 minut.
Nie trzeba czekać na rachmistrza w domu, który przeprowadzi z nami ankietę przy pomocy specjalnego urządzenia, bowiem idąc z duchem czasu, papierowe formularze mają w tym roku zastąpić specjalne terminale, pomocne przy wypełnianiu. Inną formą wzięcia udziału w spisie jest sporządzenie samemu dokumentu w Internecie lub odpowiedzenie na pytania przez telefon, specjalnemu respondentowi.
Pierwsze analizy spisu mają być gotowe jesienią tego roku, a szczegółowe dane poznamy w ciągu 2 lat.

 

źródło: internet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *