Obchody pierwszego dnia wiosny „Witaj wiosno”

Dzieci z klas 0-III zgromadziły się tego dnia na sali gimnastycznej udekorowanej z wiosennym akcentem. Każda klasa miała za zadanie przygotować marzannę i swój wiosenny emblemat.

Witaj wiosno 1

I tak zagościły jaskółki, stokrotki, tulipany, żonkile, pierwiosnki, żabki, przebiśniegi, zawilce i bociany. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy, aby pożegnać zimę i gorąco przywitać wiosnę. Dzieci rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach umysłowych i sprawnościowych. Nie zabrakło również konkurencji dla wychowawców klas. Po zakończonych zmaganiach nastąpił pochód z marzannami. W programie nie zabrakło utworów o tematyce wiosennej: „Poranek” E. Griega, „Cztery pory roku” Vivaldiego, „Maszeruje wiosna” w wykonaniu klas pierwszych tego dnia, nie mogło też obejść się bez wiosennej gimnastyki przy utworze „Głowa ramiona kolana…”. Na koniec jury wręczyło reprezentantom klas pamiątkowe dyplomy.

Według uczniów obchody pierwszego dnia wiosny były wydarzeniem niesamowitym, podczas którego działo się bardzo wiele. W radosnych nastrojach uczniowie wyszli z ławek, by bawić się wspólnie z nauczycielami. Każda klasa zaangażowała się w pełni przygotowując stroje i marzannę. Podczas potyczek dzieci mogły liczyć na doping ze strony kolegów i koleżanek. Najbardziej jednak wszystkich rozbawiła konkurencja dla nauczycieli, w której to wychowawcy klas musieli obierać ziemniaka w roboczych rękawiczkach plastikowym nożem.

Uczniowie klasy I c ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, której opiekunem jest Agnieszka Pierchorowicz-Pilarska.

Witaj wiosno 2

Witaj wiosno 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *