O prawach dziecka na lodowisku

Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz ze społecznością Gimnazjum nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz mieszkańców Świdnicy do wspólnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Pod hasłem „Świdnica – miejsce, gdzie spełniają się dziecięce marzenia” spotkajmy się w czwartek, 17 listopada na lodowisku przy ulicy Śląskiej.

lodowisko (32)

Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 13.00. W ramach wydarzenia planowane są:

– „Korowód marzeń”, czyli przejazd na łyżwach dziesięcioosobowych reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjów w barwnych strojach ilustrujących marzenia dzieci

– Krótkie rozgrywki sportowe na lodzie reprezentacji szkół

– Wręczenie nagród w konkursie plastycznym uczniom szkół podstawowych i gimnazjów

– Promowanie działań charytatywnych na rzecz dzieci

W imprezie może wziąć udział każdy. Szczególnie zależy nam na wysokiej frekwencji z powodu akcji charytatywnej – zbiórki pieniędzy na paczki mikołajowe dla dzieci – informuje Mariusz Kuc, nauczyciel wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 2 w Świdnicy.

Organizatorem imprezy jest Gimnazjum nr 2 w Świdnicy. Patronat nad wydarzeniem objęli: Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka i Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Z powodu organizacji imprezy, 17 listopada w godzinach 8.00-14.30 nie odbędą się ślizgawki dla szkół i grup zorganizowanych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *