Nysa poległa w Żarowie!

Świetnie spisali się piłkarze Zjednoczonych Żarów w szlagierze z przewodzącą w tabeli klasy okręgowej Nysą Kłodzko. Gospodarze wygrali 2:1, a bohaterem był Adama Łagiewka. Grający trener żarowian zdobył oba gole. Świetnie spisał się też Grom Witków, który ograł Górnika Gorce. Z trzech punktów cieszą się też w Bystrzycy Górnej.

Grom Witków – Górnik Boguszów-Gorce 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Ł. Cegielski 38′, 2:0 Zyl 60′, 3:0 Ł. Cegielski 67′

Grom: Trawka – Solarz, Piech, M. Cegielski, Żołnierek (84′ Chodurek), Sz. Kloc (58′ Zyl), Madziała, Turzański, Smutek (83′ Bielawski), P. Kloc (75′ Liszka), Ł. Cegielski (70′ Janiszewski)

LKS Bystrzyca Górna – Pogoń Duszniki 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 17′, 1:1 Sajdak 45′, 2:1 Niedziałkowski 71′

Bystrzyca Górna: Janikowski – Januszkiewicz, Grandys, Niedziałkowski, Ponulak (68′ Ryś), Ł. Somala, W. Szewczyk, Bezegłów, Ciuba (87′ Mottel), Sajdak (+90′ Góralski), Matuła

Zjednoczeni Żarów – Nysa Kłodzko 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Wojtal 43′, 1:1 Łagiewka 65′, 2:1 Łagiewka 66′

Zjednoczeni: Hruszowiec – Chłopek, Chrapek, Wojnowski, Kaczmarczyk, Szuba (83′ Kwoszczenko), Klimaszewski (55′ Łuczak), Baziak, Goździejewski (61′ Florczak), Łagiewka (86′ Jernutowski), Kołodziej (90′ Borowiec)

Mecz w Żarowie był godny miana pojedynku na szczycie. – Obie drużyny miały swoje szanse, ale – jak powiedział po meczu w szatni nasz trener – my byliśmy przyczajonym bokserem, który w odpowiednim momencie wyprowadził dwa proste ciosy i wygrał. To zwycięstwo, w takich okolicznościach ma wyjątkowy smak – podsumował Jarosław Jagła, kierownik Zjednoczonych.

Do przerwy prowadziła Nysa. Przy golu Michała Wojtala żarowianie sygnalizowali aż dwa błędy rywali: najpierw zagranie ręką asystującego gracza Nysy, a potem pozycję spaloną strzelca. Gwizdek arbitra jednak milczał.

Żarowianie odwrócili losy spotkania w ciągu kilkudziesięciu sekund między 65 i 66. minutą gry.

Podobny przebieg miało drugie niedzielne spotkanie. LKS Bystrzyca przegrywał 0:1 z Pogonią Duszniki, ale ostatecznie wygrał 2:1. – W przerwie w szatni musiały paść mocne słowa, bo w drugiej połowie była to Bystrzyca, którą lubimy oglądać – mówi Andrzej Somala z LKS-u.

W sobotę Grom Witków potwierdził, że wiosną będzie w stanie spłatać figla nawet najlepszym drużynom w lidze. Wygrana 3:0 z Górnikiem Boguszów-Gorce jest tego najlepszym dowodem.

Mecz mógł się podobać. Pierwsza połowa była wyrównana. Gola zdobyli miejscowi, ale swoje szanse mieli też goście. Raz świetną interwencją popisał się Bartosz Trawka, a raz zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił z linii bramkowej Tomasz Żołnierek. Również na początku drugiej połowy Trawka uratował witkowian od straty bramki. – Dopiero po zdobyciu bramki na 2:0 z przeciwników trochę uszło powietrze, a my mogliśmy wygrać nawet wyżej niż te 3:0 – komentował po spotkaniu Ireneusz Mlak, prezes Gromu. Kluczowy dla przebiegu meczu trafienie na 2:0 padło w 60. minucie. Wprowadzony na boisko kilkadziesiąt sekund wcześniej Paweł Zyl dostał podanie od Przemysława Kloca i mierzonym strzałem sprzed pola karnego wpakował piłkę do siatki. Bramkarz Górnika nawet nie drgnął.

Klasa okręgowa

18. kolejka (1-2.04): Grom Witków – Górnik Boguszów-Gorce 3:0 (1:0), Zjednoczeni Żarów – Nysa Kłodzko 2:1 (0:1), LKS Bystrzyca Górna – Pogoń Duszniki 2:1 (1:1), Iskra Jaszkowa Dolna – Zdrój Jedlina Zdrój 0:2 (0:1), Piławianka – Victoria Tuszyn 1:0 (0:0), Orlęta Krosnowice – MKS Szczawno 1:0 (1:0), Unia Złoty Stok – LKS Gola Świdnicka 3:0 (vo), Niemczanka – Zamek Kamieniec 0:3 (vo)

16. Niemczanka (b)                     18        12        3-3-12 23:44

Następna kolejka (8-9.04): Szczawno-Zdrój – Bystrzyca Górna (sb. 16.00), Zjednoczeni – Grom (nd. 16.00), Victoria – Orlęta, Pogoń – Górnik, Zamek – Piławianka, Unia – Nysa, Gola Świdnicka – Iskra 0:3, (vo), Zdrój – Niemczanka 3:0 (vo)