Nysa naszym odpłynęła

W piłkarskiej klasie okręgowej mistrzami jesieni zostali piłkarze Nysy Kłodzko. Druga lokata przypadła rewelacyjnemu beniaminkowi z Boguszowa-Gorców, a na kolejnych pozycjach zameldowali się LKS Bystrzyca Górna i  Zjednoczeni Żarów. Strata pięciu punktów do lidera jest bolesna zwłaszcza dla żarowian, którzy zremisowali dwa ostatnie spotkania.

bystrzyca1

Po remisie w Tuszynie przed tygodniem, w sobotę podopieczni Adama Łagiewki nie potrafili pokonać przed własną publicznością Zamka Kamieniec. Gospodarze dwa razy musieli gonić wynik. Czasu na zadanie decydującego trafienia było sporo, ale Zamek dowiózł cenny dla siebie rezultat. Do siatki trafił wprawdzie Mariusz Borowiec, ale sędzia – mimo olbrzymich protestów gospodarzy – uznał, że był na pozycji spalonej

Nadspodziewanie łatwo trzy punkty na trudnym terenie w Krosnowicach zdobył LKS Bystrzyca Górna. Mecz znakomicie ułożył się dla gości, bo już w drugiej minucie gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Konrad Sajdak. Napastnik LKS-u tak się tym faktem rozochocił, że w sumie uzbierał trzy trafienia, jedno dołożył młodziutki Michał Ponulak. – Kontrolowaliśmy ten mecz i punktowaliśmy rywali, którzy praktycznie nie potrafili nam poważniej zagrozić – komentuje Andrzej Somala z LKS-u.

Arcyważny mecz dla układu w dole tabeli odbył się w Goli Świdnickiej, gdzie LKS podejmował Grom Witków. Po emocjonującym spotkaniu okraszonym ośmioma żółtymi i jedną czerwoną kartką (Krzysztof Bałuk z Gromu w 78. minucie) gospodarze wygrali 5:3 i zimę spędzą na trzynastej lokacie. – Dzięki tej wygranej humory na pewno będą trochę lepsze. Teraz mamy czas na rozglądnięcie się za wzmocnieniami, bo dalej w ten sposób funkcjonować się nie da, a jeśli nasza sytuacja miałaby nadal wyglądać tak samo, to chyba lepiej byłoby się po prostu wycofać – mówił po spotkaniu trener Józef Młocek. Szkoleniowiec LKS-u miał na myśli przede wszystkim olbrzymie kłopoty kadrowe swojego zespołu. W kilku ostatnich meczach w bramce musiał stanąć zawodnik z pola – Kamil Młocek.

Sam mecz mógł się różnie potoczyć. Goście z Witkowa być może zasłużyli na remis, ale miejscowi byli w tym dniu skuteczniejsi.

LKS Gola Świdnicka – Grom Witków 5:3 (2:1)

Bramki: Madziała 56′, 2:0 Fedorowicz 29′, 2:1 Piech 36′, 2:2 Liszka 52′, 3:2 Madziała 53′, 4:2 Anioł 75′, 4:3 Liszka 76′, 5:3 Misztal 89′

Gola Świdnicka: K. Młocek – Anioł, Kapusta, Wilk, Maziarz, Pikos, Madziała, Schanne, Misztal, Fedorowicz, Zacharski

Grom: Trawka – Solarz, Piech, M. Cegielski, Ł. Cegielski, Żołnierek, Bucki, Janiszewski, Kloc, Bałuk, Liszka

Orlęta Krosnowice – LKS Bystrzyca Górna 0:4 (0:3)

Bramki: 0:1 Sajdak 2′, 0:2 Sajdak 17′, 0:3 Ponulak 40′, 0:4 Sajdak 69′

LKS: Janikowski – Niedziałkowski (70′ Matuła), A. Somala, Duma, Januszkiewicz, Ł. Somala, W. Szewczyk, Bezegłów. Ponulak (60′ Mottel), Sajdak, M. Szewczyk (63′ Góralski)

Zjednoczeni Żarów – Zamek Kamieniec 2:2 (1:2)

Bramki: 0:1 Burczak 17′, 1:1 Chrapek 20′, 1:2 Burczak 36′, 2:2 Baziak 55′

Zjednoczeni: Hruszowiec – Ciupiński (Łuczak), Wojnowski, Kaczmarczyk, Szuba, Chrapek, Chłopek (Borowiec), Czoch, Kołodziej, Zyl, Baziak (Florczak)

Klasa okręgowa

15. kolejka (19-20.11): LKS Gola Świdnicka Grom Witków 5:3 (2:1), Orlęta Krosnowice – LKS Bystrzyca Górna 0:4 (0:3), Zjednoczeni Żarów – Zamek Kamieniec 2:2 (1:2), Nysa Kłodzko – Zdrój Jedlina Zdrój 4:2 (0:1), Iskra Jaszkowa Dolna – MKS Szczawno 1:1 (0:0), Piławianka – Górnik Gorce 3:4 (0:3), Niemczanka – Pogoń Duszniki 3:1. Mecz Unia Złoty Stok – Victoria Tuszyn został przerwany po pierwszej połowie przy stanie 0:0 i zostanie dokończony wiosną.

9. Iskra Jaszkowa Dolna                 15        19        5-4-6   18:25
  10. Unia Złoty Stok                             14        16        4-4-6   21:27
  11. Orlęta Krosnowice (b)                 15        14        3-5-7   17:32
  12. Zamek Kamieniec                         15        13        3-4-8   23:30
  13. LKS Gola Świdnicka             15        12        3-3-9   32:39
  14. Niemczanka (b)                           15         12        3-3-9   23:35
  15. Piławianka (b)                             15        11        3-2-10 18:41
  16. Grom Witków                        15        10        3-1-11 18:37

Koniec rundy jesiennej. Następne mecze wiosną 2017 r.