Nożownik wciąż na wolności

Cały czas trwają poszukiwania 29-letniego mężczyzny, który jest podejrzewany o zabójstwo 23-latka ze Świebodzic. – Pomimo prowadzenia przez policję szeroko zakrojonych działań nadal nie udało się zatrzymać mężczyzny poszukiwanego na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy – informuje oficer policji i ponawia apel o pomoc w poszukiwaniach.

policja poszukiwany

O tym brutalnym morderstwie pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 lipca przy ul. Mikulicza w Świebodzicach. Zwłoki młodego mężczyzny odkrył sąsiadka. Po odbytej we Wrocławiu sekcji zwłok okazało się, że brutalnie zamordowany 23-latek miał aż 30 ran kłutych w okolicach klatki piersiowej, szyi i prawego uda.

Sprawcę ustalono, ale nie udało się go zatrzymać. Morderca to prawdopodobnie 29-letni właściciel mieszkania Grzegorz Zgrzebnicki.

Zwracamy się z prośbą do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego o kontakt z najbliższą jednostką policji, prokuraturą lub sądem. Jednocześnie informujemy, że ukrywanie poszukiwanego lub pomaganie mu w ucieczce jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5 (art. 239§1 k.k.). Ponadto, zgodnie z art. 280§2 k.p.k., zapewniamy anonimowość osoby informującej – apeluje asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

Wszelkie informacje, które mogą pomóc w ustaleniu aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego należy zgłaszać pod numery alarmowe 997 lub 112 (z telefonu komórkowego), bądź bezpośrednio do Oficera Dyżurnego KPP w Świdnicy, pod nr (74) 85-82-200, (74) 85-82-219.

(BFG)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *