Noworoczne spotkania w gminie Świdnica

Świąteczno-noworoczne spotkania w gminie Świdnica to już tradycja. Jak gmina długa i szeroka mieszkańcy sołectw rok rocznie spotykają się przy wspólnym stole, by opowiedzieć o swoich radościach, przygodach i życiu codziennym. Spotkania noworoczne są okazją do złożenia sobie życzeń i podzielenia się opłatkiem. Tradycją jest wspólne kolędowanie, zabawa oraz występy zespołów kolędniczych.

fot_006

Za nami 16 spotkań, których gospodarzami były rady sołeckie, radni, sołtysi, organizacje pozarządowe, duszpasterstwo nauczycieli, koła gospodyń, gmina Świdnica. Tylko w miniony weekend mieszkańcy Burkatowa, Witoszowa Dolnego, Pszenna oraz Bojanic powitali nowy rok tradycyjnym kolędowaniem.

Dziękuję mieszkańcom gminy, że pielęgnujecie polską tradycje i staropolskie zwyczaje. Wizyta kolędników oznacza pomyślność i urodzaj w Nowym Roku. Patrząc na występy kolędników we wszystkich miejscowościach gdzie mam przyjemność gościć na Państwa zaproszenie, jestem przekonana, że tej pomyślności w w 2017 r. nie będzie brakować. W Nowym Roku życzę wszystkiego najlepszego, przede wszystkim dużo zdrowia. Niech ten czas spędzony z najbliższymi, rodziną i przyjaciółmi będzie pełen prawdziwej radości – mówiła wójt gminy Świdnica.

Więcej zdjęć na http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/4134/1/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *