Nowoczesna przedstawiła kandydatów. Jest niespodzianka (FOTO)

Dyrektor II LO w Świdnicy Jacek Iwancz z jedynka do Sejmu oraz lokalny przedsiębiorca Jerzy Franckiewicz do Senatu. Oto lokomotywy list Nowoczesnej Ryszarda Petru. Dzisiaj w Świdnicy ugrupowanie zaprezentowało swoich kandydatów do parlamentu.

Dyrektor II LO w Świdnicy Jacek Iwancz z jedynka do Sejmu oraz lokalny przedsiębiorca Jerzy Franckiewicz do Senatu. Oto lokomotywy list Nowoczesnej Ryszarda Petru. Dzisiaj w Świdnicy ugrupowanie zaprezentowało swoich kandydatów do parlamentu.

 

Na naszych listach nie ma żadnych spadów, ludzi przywiezionych w teczkach. To ludzie stąd, przedstawiciele różnych profesji. To przyszłość polskiej polityki – rekomendował startujących w barwach Nowoczesnej Wojciech Rut, lider lokalnych struktur stowarzyszenia Ryszarda Petru.

 

Do październikowych wyborów do Sejmu, w okręgu nr 2 obejmującym powiaty: świdnicki, wałbrzyski, dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki, Nowoczesna wystawi szesnastu kandydatów. Na pierwszym miejscu znalazł się Jacek Iwancz, nauczyciel i dyrektor II LO w Świdnicy, który w ubiegłym roku z ramienia Wspólnoty Samorządowej bezskutecznie starał się o mandat radnego. Dwójką będzie dzierżoniowski przedsiębiorca Marcin Łożyński, a z trójką startował będzie Rafał Palonek z Wałbrzycha. Na liście nie ma wielu znanych nazwisk, ale zwraca uwagę Marek Kubala z Wałbrzycha. To przedsiębiorca, który od skarbu państwa domaga 40 milionów złotych. Kubala prowadził salon sprzedaży samochodów. W 2000 roku został oskarżony o korupcję, przebijanie numerów i przemycanie aut. Trafił do aresztu. Po trwającym 11 lat procesie został oczyszczony z zarzutów, ale w wyniku niosącej się złej famy stracił firmę i popadł w długi.

 

Dużą niespodzianką jest kandydat Nowoczesnej do Senatu. O głosy wyborców w świdnicko-wałbrzyskim okręgu powalczy znany przedsiębiorca Jerzy Franckiewicz. Z biznesem związany jest od ponad dwudziestu lat, dziś jego firmy zatrudniają około pół tysiąca ludzi, a on sam angażuje się w projekty społeczne, sportowe. – Jeśli zostanę senatorem, będę pełnił te funkcję społecznie. Chcę bezinteresownie dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, jakie zdobyłem przez ostatnich 25 lat. Chcę reprezentować przedsiębiorców, ludzi chcących coś zrobić, młodych i nowoczesnych, a nowocześni są już nie tylko młodzi – mówi Franckiewicz i dodaje, że wejście w świat polityki, to dla niego rodzaj misji. – Ludzie mówią mi wprost, że zwariowałem. Pytają po co mi to? Robię to, to bo mam dług wdzięczności wobec ludzi tu żyjących.

 

Według naszych sondaży mamy obecnie poparcie 6-7 proc. Na zachodzie Polski jest większe, na wschodzie mniejsze. Myślę, że jeśli utrzymana zostanie tendencja wzrostowa możemy liczyć na 8-10 proc. W naszym okręgu chcielibyśmy zdobyć jeden mandat – mówi Wojciech Rut i przekonuje, że Nowoczesna jest coraz mocniejsza. – Mamy już kilkudziesięciu członków na terenie Świdnicy i Wałbrzycha.

 

Pytany o sztandarowe hasła Rut wymienia wprowadzenie kadencyjności we wszystkich szczeblach władzy. – Jak mówi Ryszard Poetru nie obiecujemy gruszek na wierzbie, tak jak dzisiaj robią to inni.

 

Nowoczesna. Kandydaci do Sejmu (okręg nr 2)

 

 1. Jacek Iwancz (Świdnica)
 2. Marcin Łożyński (Dzierżoniów)
 3. Rafał Palonek (Wałbrzych)
 4. Magdalena Wasierlewska (Szczawno Zdrój)
 5. Lech Bokszczanin (Świdnica)
 6. Małgorzata Kułakowska (Świdnica)
 7. Damian Winnik (Ząbkowice)
 8. Lucyna Łękawa (Lądek Zdrój)
 9. Marek Kubala (Wałbrzych)
 10. Anna Jędrzejuk (Świdnica)
 11. Marek Zarzycki (Pieszyce)
 12. Kamila Twardowska (Świdnica)
 13. Ryszard Ora (Świdnica)
 14. Elżbieta Brzęczek (Wałbrzych)
 15. Dariusz Góralewicz (Wałbrzych)

 

Nowoczesna. Kandydat do Senatu (okręg nr 4)

Jerzy Franckiewicz (Świdnica)

 

{gallery}galerie/00nowoczesna{/gallery}

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *