Nowoczesna hala sportowa w gminie

gmina-hala

gmina-halaNowoczesna hala sportowa powstanie w gminie Świdnica. Obiekt ma kosztować trzy miliony złotych.

Nowoczesna hala sportowa powstanie w gminie Świdnica. Obiekt ma kosztować trzy miliony złotych.

gmina-hala

Przetarg na budowę hali przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej, ma zostać ogłoszony na przełomie kwietnia i maja.

Ta długo wyczekiwana inwestycja z pewnością najbardziej ucieszy uczniów miejscowej szkoły – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Ukierunkowanie gminnych priorytetów oświatowych na propagowanie zdrowego stylu życia, ma swoje podłoże w badaniach studentów Koła Naukowego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Aż u 47 proc. przebadanych uczniów stwierdzono problemy z próchnicą, u kolejnych 42 proc. wady postawy.

Stąd też budowa kolejnej hali sportowej będzie dobrą wiadomością dla rodziców i dzieci uczęszczających do SP w Bystrzycy Górnej, która w 2009 r. została rozbudowana o trzy pomieszczenia, aulę oraz pomieszczenia administracyjne. Wydaliśmy wtedy z budżetu gminy ponad 1,15 mln zł – mówi wójt gminy Teresa Mazurek.

Obiekt wykonany w technologii tradycyjnej i składał się będzie z czterech zespołów funkcjonalnych: sali gimnastycznej z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz, zaplecza higieniczno-sanitarnego i administracyjnego sali gimnastycznej, zaplecza techniczno-magazynowego oraz łącznika ze strefą wejściową do budynku stanowiący także połączenie z budynkiem szkoły.

Będzie to pełnowymiarowa sala gimnastyczna, mieszczącą boisko do gry w koszykówkę o łącznej powierzchni użytkowej blisko 910 m2. Zadanie zostało wpisane do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015 – 2017 i może zostać objęta dofinansowaniem z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 1,216 mln zł, co stanowi 33 proc. kosztów realizacji inwestycji – dodaje wójt gminy.

Start inwestycji w Bystrzycy Górnej planuje się na koniec drugiego kwartału tego roku, a jej zakończenie na 31 lipca 2016 roku.

Oprac. mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *