Nowoczesna buduje struktury

Jacek Iwancz został szefem świdnicko-wałbrzyskich struktur Nowoczesnej. Wkrótce w naszym mieście ma powstać biuro poselskie Joanny Augustynowskiej, posłanki z Wrocławia.

iwancz6

Tuż po wyborach regionalnych władz partii Nowoczesna dla województwa dolnośląskiego, ukonstytuowały się władze obejmujące okręg wyborczy nr 2. Na czele świdnicko – wałbrzyskiego Koła stanął Jacek Iwancz, startujący w październiku do Sejmu z listy Nowoczesna Ryszarda Petru z pozycji numer 1. Przypomnijmy: W październiku obdarzyło go zaufaniem 7248 wyborców, co nie pozostało bez wpływu na powierzenie mu funkcji przewodniczącego zarządu koła. Na wiceprzewodniczących zarządu wybrano Krzysztofa Ziomko i Małgorzatę Kułakowską, która została także rzecznikiem prasowym. Ponadto w zarządzie znaleźli się również Bianka Kurowska, pełniącą funkcję sekretarza i Wojciech Pawłowski w roli skarbnika. Do władz wybrano także Marcina Łożyskiego z Dzierżoniowa, który startował w wyborach do Sejmu z pozycji nr 2, oraz Lucynę Łękawę z Lądka Zdroju. Nowoczesna zapowiada, że docelowo w naszym okręgu wyborczym powstać ma szereg kół regionalnych, aby umożliwić wyborcom i sympatykom jak największe zaangażowanie się bez konieczności wyjazdu poza miejsce zamieszkania. Już teraz wiele osób m.in. z Kłodzka, Dzierżoniowa, Żarowa czy Świebodzic, jest chętnych powiększyć szeregi partii.

Według sondaży Nowoczesna jest tuż za partią rządząca, lub nawet cieszy się większym poparciem niż PiS. Regionalni członkowie partii liczą, że swoimi działaniami przekonają jeszcze więcej ludzi do Nowoczesnej, do zaangażowania w politykę czy choćby do dyskusji. W tym celu planowane są spotkania z sympatykami we wszystkich większych ośrodkach okręgu wyborczego nr 2. Świdnicko – wałbrzyskie Koło wierzy, że wzrost poparcia z 7%, czy jak w świdnickim okręgu – z 11,5% – do 27% we wszystkich ogólnopolskich sondażach, ma przełożenie na rzeczywiste zainteresowanie partią i jej działaniami także na poziomie lokalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *