Nowości w świdnickim WORD-zie

prawko

prawkoNowe obowiązki od stycznia ciążą na zdających egzamin na prawo jazdy. Ale nowość czeka też tych, którzy mają na swoim koncie za dużo wykroczeń. Od marca w świdnickim oddziale będzie można sobie ujemnych punktów odjąć.

Nowe obowiązki od stycznia ciążą na zdających egzamin na prawo jazdy. Ale nowość czeka też tych, którzy mają na swoim koncie za dużo wykroczeń. Od marca w świdnickim oddziale będzie można sobie ujemnych punktów odjąć.

prawko

Przyszli kierowcy od nowego roku, muszą zaliczyć dodatkowe zadania z Eco Drivingu, czyli ekonomicznej jazdy. Wprowadzenie takich zasad egzaminowania wynika z unijnej dyrektywy. Obowiązkowe dwa zadania polegają na tym, że zdający powinien dokonywać zmiany biegu na wyższy w momencie kiedy silnik osiągnie od 1800 do 2600 obrotów na minutę, powinien też potrafić wykonać hamowanie silnikiem.

Nowością wprowadzoną od 20 marca w świdnickim WORD-zie będzie możliwość szkolenia dla kierowców, którym dość często zdarza się naruszanie przepisów ruchu drogowego. Ci, którzy mają już sporą ilość punktów karnych na swoim koncie, nie będą musieli udawać się na nie do Wałbrzycha. Po zaliczeniu wykładu, odejmą ich sobie aż 6.

W szkoleniu mogą wziąć udział wyłącznie osoby posiadające prawo jazdy dłużej niż rok i nie mające więcej niż 24 punkty za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Takie szkolenie, które nie wymaga zdawania egzaminu, a jedynie odbycie trwającego 6 godzin lekcyjnych wykładu, można odbyć maksymalnie dwa razy w roku, bo co 6 miesięcy – mówi Jan Gurazda, zastępca dyrektora WORD w Wałbrzychu.

Szkolenie trwa 6 godzin lekcyjnych i kosztuje 320 zł. Połowę tego czasu zajmuje wykład psychologa, drugą połowę – oficera drogówki. Rozmowy mają kształtować postawę kierowców i uświadamiać o zagrożeniach płynących z nieprzestrzegania zasad na drodze. Już rozpoczęły się zapisy.

MM, foto: Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *