Advertisement
Aktualności, Polecamy, Strzegom

Nowe oblicze strzegomskiego podwórka

Przebudowa jednego z największych podwórek w Strzegomiu, zlokalizowanego pomiędzy ulicami Świdnicką, Boh. Getta, Krótką, Rynkiem i Ogrodową, została ukończona. Wspólnoty mieszkaniowe kończą jeszcze budowę boksów na śmieci.

Podwórko to, obejmujące swoim zasięgiem wielu mieszkańców, w tym dzieci, było jednym z wielu, których nie remontowano od lat. Brak było tam wydzielonych miejsc parkingowych dla samochodów, chodników dla mieszkańców, ławek, lamp, koszy na śmieci i ładnej zieleni. Ogólnie panował chaos i nieporządek. Teraz wszystko zmieniło się na lepsze! Zostało stworzone przyjazne otoczenie, które sprawi, że mieszkańcy z chęcią będą spędzać czas na świeżym powietrzu, gdzie będzie czysto i bezpiecznie.

Modernizacja tego podwórka jest kontynuacją wyremontowanych już wcześniej przyległych ulic oraz parku „Strzegomskie Planty”, a także rewitalizacji terenów wzdłuż Strzegomki i parku przy ul. Kasztelańskiej.

Strzegom-podworko-1

Zdjęcie 1 z 6

-Apelujemy do mieszkańców tego dużego podwórka, by szanowali przestrzeń publiczną i zwracali uwagę na potencjalne akty wandalizmu w tym miejscu.Prosimy o zgłaszanie tego typu zdarzeń na policję z podaniem daty i godziny – mówią urzędnicy.

Koszt ostatniego etapu przebudowy podwórka wyniósł ok. 595 tys. zł.

27 maja 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *