Nowa komendantka w Żarowie

Pracę na stanowisku komendanta policji w Żarowie rozpoczęła 1 lipca, ale oficjalnie dopiero dziś otrzymała oficjalną decyzję na to stanowisko. Nominację nowej szefowej żarowskiej jednostki policji Katarzynie Wilk wręczył pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy podinspektor Jarosław Nowaczyk.

_DSC5575

W uroczystości, oprócz funkcjonariuszy z żarowskiego komisariatu policji, uczestniczyli także komendanci policji z innych jednostek powiatu świdnickiego oraz radni Rady Miejskiej Żarowa. – W imieniu mieszkańców naszej gminy serdecznie gratuluję dzisiejszej nominacji. Pani komendant jest z nami już kilka miesięcy i w tym czasie dała się poznać jako osoba rzetelna i konkretna. Dziś proszę przyjąć życzenia wytrwałości w pełnieniu zawodowego powołania, a przede wszystkim satysfakcji z pełnienia tak zaszczytnej funkcji – gratulował burmistrz Leszek Michalak.

Katarzyna Wilk, przed rozpoczęciem pracy w Żarowie pełniła funkcję zastępcy naczelnika wydziału kryminalnego policji w Świdnicy. Przed nią nowe obowiązki i wyzwania, choć jak sama przyznaje, taka specyfika pracy wcale nie jest jej obca. – Z pewnością to większa odpowiedzialność, ale także kolejne nowe doświadczenie. Dziękuję za dzisiejszą nominację i wsparcie ze strony moich współpracowników z komisariatu policji w Żarowie. Podziękowania składam również na ręce burmistrza Żarowa i radnych Rady Miejskiej za okazywaną pomoc i bardzo dobrą współpracę – mówiła Katarzyna Wilk nowa komendant żarowskiej policji.

Podczas uroczystości nie zabrakło także podziękowań dla byłego komendanta policji w Żarowie Janusza Kozendry, który w tej chwili kieruje jednostką policji w Jaworzynie Śląskiej. – Zawsze z wielkim sentymentem będę wspominał swoją służbę w Żarowie – dziękował Janusz Kozendra.

W imieniu radnych gratulacje nowej szefowej policji w Żarowie złożył Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej.

Magdalena Pawlik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *