Nowa Informacja Turystyczna w Świdnicy

Swobodny dostęp do Internetu, możliwość kupienia produktów regionalnych, wystawa prac świdnickich twórców – to tylko niektóre udogodnienia i atrakcje Informacji Turystycznej, która przeniesiona została o kilkadziesiąt metrów.

Od środy, 12 sierpnia, świdnicka IT funkcjonuje w nowej siedzibie, na parterze budynku Rynek 39/40 w przestronnych i nowocześnie zaaranżowanych pomieszczeniach.

Turystom udostępniono stanowisko komputerowe z dostępem do Internetu. Każda osoba odwiedzająca Informację, będzie mogła wygodnie odpocząć, kupić  pamiątki związane ze Świdnicą i produkty regionalne. Miejsce dostosowane zostało dla osób niepełnosprawnych.

W Informacji Turystycznej wystawiane będą także prace lokalnych artystów. W tej chwili możemy podziwiać, jak również nabyć dzieła Kamili Karst, Roberta Kukli i Magdaleny Kucharskiej.

Nowa siedziba Informacji pozwoli na obsługę przyjeżdżających do Świdnicy turystów w wygodnych, komfortowych warunkach. Chcemy ich także zachęcić do zakupu regionalnych produktów. Naszą intencją było również stworzenie miejsca do ekspozycji prac świdnickich twórców. Cieszę się, że udało się pomysł ten sfinalizować ze wsparciem unijnych środków – mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.

W budynku Rynek 39/40 utworzono nie tylko nową Informację Turystyczną, ale całą sferę aktywności obywatelskiej z salami warsztatowymi i szkoleniowymi.

Zadanie zrealizowano w ramach projektu „Rewitalizacja przestrzenno-społeczna Miasta Świdnica – przebudowa ul. Siostrzanej oraz śródmiejskiej przestrzeni wewnątrz kwartałów ul. Siostrzana – Rynek, wraz z przebudową i wyposażeniem budynku Rynek 39-40”, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020, Osi Priorytetowej 6 Infrastruktura spójności społecznej, Działania 6.3 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów, Poddziałania 6.3.4 Rewitalizacja zdegradowanych obszarów – ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *