Nowa droga w gminie Marcinowice

Efekty przekazywanej pomocy na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych możemy zobaczyć m.in. w gminie Marcinowice. Droga łącząca miejscowość Strzelce oraz Tworzyjanów jest już gotowa. W jej otwarciu uczestniczył wicemarszałek Grzegorz Macko.

Samorząd województwa co roku wspiera dolnośląskie gminy i przekazuje im dotacje na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych. Środki te przeznaczane są również na remonty i utwardzenia nawierzchni już istniejących dróg lub na wykonanie zjazdów do pól uprawnych, na zakup sprzętu pomiarowego i informatycznego oraz oprogramowania, a także budowę zbiorników wodnych służących małej retencji.

Te inwestycje są niezwykle ważne dla gmin i ich mieszkańców. Dzięki nim zwiększa się komfort i bezpieczeństwo w regionie. W tym roku dofinansowanie na łączną kwotę blisko 20 mln zł pozwoli samorządom wybudować około 100 dróg dojazdowych do gruntów rolnych – zaznacza wicemarszałek Grzegorz Macko. Na budowę drogi łączącej Strzelce z Tworzyjanowem samorząd województwa przekazał w ubiegłym roku ponad 400 tys. zł. W sumie od 2011 roku łączna pula dotacji to – bagatela – 214 mln złotych. Za tę kwotę zrealizowano ponad 2100 zadań. Najwięcej środków przeznaczono na realizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych – ponad 194 mln, co pozwoliło jednostkom samorządu terytorialnego wybudować 936 km dróg w latach 2011- 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *