Nominowany do Nagrody „Warto”

Oświata I LOW ubiegłym roku Wojciech Koryciński za świdnicki kryminał „Niebieskie Zakony”, a w tym roku Paweł Wysoczański został nominowany do dolnośląskiej Nagrody „Warto” w kategorii film.

W ubiegłym roku Wojciech Koryciński za świdnicki kryminał „Niebieskie Zakony”, a w tym roku Paweł Wysoczański został nominowany do dolnośląskiej Nagrody „Warto” w kategorii film.

Oświata I LO

Nominacja została ogłoszona w środę, 28 stycznia. Paweł Wysoczański jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego i częstym gościem szkoły, szczególnie klas filmowych. Stworzył on film „Jurek”, który opowiada o legendzie, wybitnym himalaiście Jerzym Kukuczce. Wartością filmu jest wykorzystanie autentycznych archiwalnych nagrań z życia bohatera. Niedawno był emitowany na TVP Kultura.

Nagroda „Warto” jest przyznawana młodym twórcom z Dolnego Śląska, wyróżniającym się na polu kultury w pięciu kategoriach: film, literatura, muzyka, sztuki wizualne i teatr. Zwycięzców wybierają kapituły złożone z krytyków, recenzentów, dziennikarzy, menedżerów kultury i uznanych artystów. Poznamy ich w czwartek, 12 lutego.

Zachęcamy do głosowania na Pawła Wysoczańskiego w ramach Nagrody Publiczności pod linkiem

(bfg), fot. użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *