Noce Jazzowe: Dean Brown Band

Kończy się tegoroczna edycja 25. Międzynarodowych Świdnickich Nocy Jazzowych. Przed nami koncert Dean Brown Band.

Najnowszy projekt gitarzysty Deana Browna to międzynarodowa konstelacja muzyków. Sam Dean Brown jest znany głównie ze współpracy z Marcusem Millerem, Davidem Sanbornem oraz The Brecker Brothers. Od wielu lat również z wielkim powodzeniem koncertuje prowadząc swoje własne projekty i promując autorskie wydawnictwa płytowe. W zespole zestaw perkusyjny obsługuje ikona perkusji jazzowej Marvin Smitty Smith.Smith dzielił scenę z takimi sławami jak Sonny Rollins, Hank Jones, Frank Foster i Frank Wess, Art Farmer, Benny Golson, Slide Hampton i Milt Jackson. Terence Blanchard, Donald Harrison, Ray Brown i Phineas Newborn , George Shearing, Bobby Watson, Hamiet Bluiett, Branford Marsalis, David Murray, Emily Remler, Peter Leicht, Kevin Eubanks, Donald Byrd, Monty Alexander, Diane Reeves, Michel Camilo, a Grover Washington Jr Obecnie jest członkiem Steve Coleman Five Elements i Dave Holland Quartet. W 1987 bierze udział w tournee Stinga ” Nothing Like the Sun „w Ameryce Południowej. Muzycy zwykli mówić, że Smitty jest „ bębniarzem bębniarzy”, co najlepiej świadczy jego wpływie oraz znaczeniu dla współczesnej perkusji jazzowej.

Na gitarze basowej gra posiadacz jednego z „najgorętszych nazwisk” w świecie basu elektrycznego) wieloletni współpracownik Joe Zawinula -Linley Marthe o którym mówi się że jest „Coltranem basówki”. Skład uzupełnia czołowy wibrafonista elektryczny Bernard Maseli, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczyński, Eric Marienthal, Bob Malach, Matthew Garrison, Dave Samuels, Ewa Bem, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe) i nagrał ponad czterdzieści płyt.Wszyscy muzycy kwartetu wzięli udział w nagraniu najnowszej płyty Deana Browna pod tytułem „UNFINISHED BUSINESS” złożoną z autorskich kompozycji Browna oraz Smittego. Płyta ukazała się 18 września ubiegłego roku roku i jest promowana koncertami kwartetu w Japonii, USA i całej Europie.

Koncert odbędzie się 12 października o godz. 19.30 w świdnickim Klubie Bolko. Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 złotych, a w dniu koncertu 40 złotych.

Skład:

Dean Brown –guit

Marvin Smitty Smith- drums

Linley Marthe –bass

Bernard Maseli- Mallet Kat

oraz gościnnie

Mateusz Pliniewicz-violin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *