Noc z Andersenem

„Noc z Andersenem” to impreza czytelnicza przypominająca o święcie książki dziecięcej, które obchodzone jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andresena. Celem imprezy jest popularyzacja zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz idei głośnego czytania.

Noc z Andersenem 3

Już po raz dwunasty, 8 kwietnia 2016r. o godzinie 18.00, uczniowie klas III, wśród których znaleźliśmy się i my-dzieci z klasy III b, rozpoczęli przednią zabawę podczas „Zagadkowej Nocy z Andersenem”. Progi naszej szkoły swoją obecnością zaszczycili goście:
– Pan Zbigniew Suchyta – Burmistrz Strzegomia
– Pan Wiesław Witkowski – Z –ca Burmistrza Strzegomia
– Ks. Prałat Marek Babuśka
– Pan Tomasz Marczak –Przewodniczący Rady Miejskiej
– Pani Urszula Podsiadły – Szubert – Naczelnik Wydziału Oświaty
– Pani Jolanta Charzewska – Müller – Wicekonsul Honorowy Austrii
– Pani Dalia Żminkowska – Kierownik Biblioteki Austriackiej we Wrocławiu
– Pani Aneta Kurowska – Dyrektor Instytutu Austriackiego Wrocławiu
– Pani Edyta Beśka – Przewodnicząca Rady Rodziców PSP Nr 4 w Strzegomiu
– Pan Michał Krzywda – Prywatny Przedsiębiorca – przyjaciel szkoły
– Pani Maria Michalczyk – przyjaciel szkoły

Tegoroczna impreza była inna niż wszystkie poprzednie. Tym razem nasi goście oraz dyrekcja szkoły czytali książki z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” zakupione w ramach projektu „Książki Naszych Marzeń”.
W czasie imprezy wykonywaliśmy także detektywistyczne zadania. Podzielono nas na grupy, które same wymyśliły swoje nazwy i logo. Poznaliśmy bliżej twórczość Andersena, wzięliśmy udział w licznych zabawach i tańcach integracyjnych, wcielaliśmy się w role detektywów. Korzystając z mapy, poruszaliśmy się po budynku szkoły, poszukując odpowiedniego „pokoju”, w którym rozwiązywaliśmy zadania – odkodowywaliśmy szyfry, posługiwaliśmy się alfabetem Morse’a, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy, wyszukiwaliśmy różnic na obrazkach oraz rozwiązywaliśmy zagadki Detektywa Rozumka. Tradycyjnie odwiedził nas H.CH. Andersen, który przyniósł, zasponsorowne przez rodziców, smaczne torty. Wszystkich uczestników zachwyciło przedstawienia „Jaś i Małgosia” w wykonaniu szkolnego koła teatralnego „Mole książkowe”. Następnego dnia, na zakończenie imprezy, otrzymaliśmy ufundowane przez Burmistrza kolorowe baśnie, certyfikat uczestnictwa i słodycze.

To była najfajniejsza impreza, w jakiej wzięliśmy udział. Dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Pozwoliła poznać się wzajemnie z innej strony. Dała możliwość wcielania się w role prawdziwych detektywów. Mogliśmy wykazać się pomysłowością, spostrzegawczością, sprytem, a przede wszystkim logicznym myśleniem. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu, rozsądnemu przydziałowi ról i mądrości udało się nam wykonać wszystkie zadania. Bardzo się cieszymy, że uczęszczamy do szkoły, która na pierwszym miejscu stawia nas – dzieci i zapewnia atrakcje, o których będziemy zawsze pamiętać.

Uczniowie klasy III b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzegomiu, której opiekunem jest Urszula Stanulewicz.

Noc z Andersenem 4

Noc z Andersenem 5

Noc z Andersenem 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *