Nifco coraz większe (FOTO)

foto 22

foto 22Jeszcze rok temu w zakładzie w Świdnicy pracowało 150 osób. Dzisiaj pracowników jest już 400, a firma planuje dalszy wzrost zatrudnienia. Dzisiaj z wielką pompą i tradycyjnym japońskim zwyczajem – symbolicznym rozbiciem beczki sake otwarto druga halę produkcyjną firmy Nifco.

 

Jeszcze rok temu w zakładzie w Świdnicy pracowało 150 osób. Dzisiaj pracowników jest już 400, a firma planuje dalszy wzrost zatrudnienia. Dzisiaj z wielką pompą i tradycyjnym japońskim zwyczajem – symbolicznym rozbiciem beczki sake otwarto druga halę produkcyjną firmy Nifco.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Ilona Antoniszyn- Klik, wiceminister gospodarki, Beata Moskala- Słaniewska, prezydent Świdnicy, Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE Invest – Park, Fukuo Iwasaki, Nifco Poland, Siegfried Baier, dyrektor Nifco Poland, Shiro Osada, Rafał Prończuk, Nifco Poland oraz przedstawiciele załogi.

Rozbudowa istniejącego zakładu rozpoczęła się 23 kwietnia 2014 r. Cała inwestycja pochłonęła około 60 mln złotych. Poza nową halą produkcyjną i przestrzenią biurową powstały nowoczesne linie technologiczne do produkcji części dla marek Volkswagen i Porsche. Nowa hala wraz z przestrzenią biurową, socjalną i magazynami to około 12000 m2. Zakończenie inwestycji początkowo planowano na grudzień 2016 r. jednak rozbudowę udało się zakończyć wcześniej.

Dynamiczny rozwój firmy jest związany również z nowymi miejscami pracy. Obecnie w firmie pracuje prawie 400 osób, podczas gdy rok temu było ich 150. – Mamy już 400 pracowników, ale to jeszcze nie koniec. W finalnym budżecie planujemy zatrudniać ponad 500 ludzi. Myślę, że jeszcze w tym roku dojdziemy do poziomu 450 osób – mówi Rafał Prończuk, wiceprezes ds. administracji i finansów Nifco Poland. foto 22

Nifco planuje kolejne inwestycje w WSSE. – Firma, która ma już pięć zezwoleń na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Dzisiaj otwieramy halę, która jest rezultatem czwartego zezwolenia, ale to nie wszystko. Wkrótce firma będzie realizowała kolejne – piąte zezwolenie – tłumaczy Barbara Kraśnikowska, prezes WSSE „Invest – Park”. – Marka Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sprawdziła się. Światowy koncern taki jak Volkswagen mógł wybrać każdą lokalizację, ale wybiera to te tereny to znaczy, że jest naprawdę dobrze – wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Radości z otwarcia nowej hali nie kryje prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. – To jest jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku w Świnicy. Nie ma nic ważniejszego od rozwoju gospodarczego, który przyczynia się do rozwoju miast. Niczego nie potrzebujemy tak bardzo, jak dobrej i dobrze płatnej pracy. Japońska kultura pracy jest wielką wartością, której my też się uczymy.

***

Firma Nifco wywodzi się z Japonii i należy do czołowego światowego lidera w produkcji elementów plastikowych dla przemysłu Automotive. Firma posiada swoje placówki łącznie w 14 krajach w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. W Europie Nifco zlokalizowane jest w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polsce, gdzie funkcjonuje od 2006 roku. Do produkowanych przez firmę części można zaliczyć m.in. ruchome kratki wentylacyjne, zamykane schowki samochodowe.

fot.Wiktor Bąkiewicz

{gallery}galerie/150320nifco{/gallery}

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *