Nieznane eksponaty Muzeum w Wałbrzychu

szafaWchodząc na pierwsze piętro, idąc w kierunku sali wystawowej, przechodzimy obok cennych mebli z tej placówki – jakże często nawet niezauważane przez muzealnych gości. A warto przy nich przystanąć i przenieść się w czasy, kiedy stanowiły one wyposażenie bogatego domu mieszczańskiego!

 

Wchodząc na pierwsze piętro, idąc w kierunku sali wystawowej, przechodzimy obok cennych mebli z tej placówki – jakże często nawet niezauważane przez muzealnych gości. A warto przy nich przystanąć i przenieść się w czasy, kiedy stanowiły one wyposażenie bogatego domu mieszczańskiego!szafa

Pierwszym cennym meblem jest szafa mieszczańska, renesansowa.

– Jest najstarszym z posiadanych przez nas mebli – mówi kustosz Edyta Patro. – Data jej powstania jest jak najbardziej wiarygodna i co do tego nie mamy najmniejszych wątpliwości, bo została zapisana przez samego wykonawcę, który skrył ją wśród wyrzeźbionej dekoracji. Nie jest to może w pierwszej chwili aż tak oczywiste, dlatego często wręcz zachęcamy zwiedzających, aby po prostu sami jej sobie poszukali – podkreśla kustosz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *