Nietrzeźwy kierujący z zakazem sądowym uderzył w ogrodzenie na K-8

wypadek_wilkow

wypadek_wilkowWilków Wielki. W nocy z 9 na 10 stycznia w Wilkowie Wielkim na drodze K-8 40-letni kierujący samochodem marki Fiat Tempra, mając ponad 2 promile alkoholu oraz aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, jadąc po alkohol uderzył w ogrodzenie.

W nocy z 9 na 10 stycznia w Wilkowie Wielkim na drodze K-8 40-letni kierujący samochodem marki Fiat Tempra, mając ponad 2 promile alkoholu oraz aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, jadąc po alkohol uderzył w ogrodzenie. wypadek_wilkow

Jak ustalili dzierżoniowscy policjanci, przed godziną 24.00 9 stycznia, 40-letniemu mieszkańcowi gminy Niemcza zabrakło alkoholu. W związku z tym postanowił podjechać na stację paliw do Łagiewnik. Wsiadł do swojego samochodu marki Fiat Tempra i mając ponad 2 promile alkoholu, kierując tym samochodem na 78 km trasy K-8 wpadł w poślizg i uderzył w ogrodzenie.

Jak się również okazało mężczyzna ten nie posiadał prawa jazdy, gdyż był już w przeszłości karany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i posiadał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że chciał jechać na stację paliw do Łagiewnik po alkohol. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwym oraz złamanie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do trzech lat oraz nawet do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *