Nielegalny towar w mieszkaniach

Policjanci Komisariatu Policji w Świebodzicach wspólnie z funkcjonariuszem Izby Celnej w Wałbrzychu zatrzymali dwie osoby, podejrzane o posiadanie krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Nielegalny towar został zabezpieczony w mieszkaniach zatrzymanych osób. Za tego typu czy grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

fot. KPP Świdnica

Policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Świebodzicach  wraz z funkcjonariuszem Izby Celnej w Wałbrzychu  w  trakcie wspólnych działań mających na celu ujawnianie nielegalnych towarów bez polskich znaków akcyzy skarbowej zatrzymali dwoje mieszkańców Świebodzic, mężczyznę w wieku 46 lat oraz kobietę w wieku 47 lat – podała sierż. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

Do zatrzymania doszło tuż po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że osoby w swoich mieszkaniach mogą posiadać krajankę tytoniową bez znaków akcyzy. Podejrzenia potwierdziły się. W mieszkaniach zatrzymanych ujawniono łącznie 8 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

Straty na szkodę Skarbu Państwa wyniosły blisko 6 500 złotych.

Ujawniony towar został zabezpieczony przez funkcjonariuszy Izby Celnej, którzy poprowadzą  dalsze czynności w tej sprawie.

Za posiadanie tytoniu bez znaków akcyzy skarbowej zatrzymanym  grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *