Nielegalna wytwórnia krajanki tytoniowej zlikwidowana

Ponad 350 kilogramów liści tytoniu bez akcyzy, 83 kilogramy krajanki tytoniowej oraz sprzęt służący do jej produkcji ujawnili policjanci na terenie powiatu świdnickiego. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych, a straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacować można na kwotę prawie 225 tysięcy złotych.

tyton

2 listopada policjanci z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w ramach realizacji informacji operacyjnej, przeprowadzili wspólne działania na terenie jednej z podświdnickich wsi. Według posiadanej przez funkcjonariuszy wiedzy, miała się tam znajdować nielegalna wytwórnia krajanki tytoniowej.

Informacja okazała się trafna. – W pomieszczeniach magazynowych oraz zaparkowanym obok samochodzie dostawczym, policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 350 kilogramów liści tytoniu bez akcyzy, 83 kilogramy krajanki tytoniowej oraz sprzęt służący do jej produkcji i porcjowania w postaci maszyny do rozdrabniania liści, noży oraz wagi elektronicznej – relacjonuje asp. sztab. Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

Zatrzymani zostali też dwaj mieszkańcy Wrocławia, w wieku 24 oraz 30 lat, którzy w momencie wejścia przez funkcjonariuszy do pomieszczeń, pracowali przy produkcji. Podejrzewani trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował w stosunku do obu z nich dozory policyjne.

Biorąc pod uwagę ilość zabezpieczonego tytoniu, Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę prawie 225 tysięcy złotych.

(KPP Ś-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *