Kultura, Świdnica

Niedzielny wieczór z Voo Voo

„Kiedy czytam o „świetnym koncercie”, gdyż „zespół brzmiał jak na płycie”, to myślę, że to musiał być okropnie nudny występ” mówił Wojciech Waglewski w niedawnym wywiadzie dla Gazety Wyborczej. Już 6 grudnia w sali teatralnej ŚOK będzie można przekonać się jak powinno brzmieć i wyglądać granie na żywo według Voo Voo.

VooVoo

Wojciech Waglewski to jeden z nielicznych polskich artystów, którzy wraz z upływem lat nie odcinają tylko kuponów od minionych osiągnięć, ale wciąż zaskakują i tworzą muzykę na niezmiennie wysokim poziomie. Zanim założył Voo Voo współpracował z takimi muzykami jakZbigniew Hołdys, Milo Kurtis, Andrzej Nowicki. Później była też współpraca m.in. z Kazikiem Staszewskim, Tomaszem Stańką,Maciejem Maleńczukiem, Marią Peszek. Na zeszłorocznej płycie natomiast gościł Alima Qasimova„jednego z największych pieśniarzy na świecie – za takiego uważa go np. Björk”. W tym roku mija 30 lat od wydania debiutanckiego albumu pt. „Voo Voo” i z tej okazji zespół przygotował specjalny zestaw, składający się z 5 wczesnych albumów oraz 2 płyt koncertowych. Na świdnickim koncercie na pewno będzie można kupić ostatnie wydawnictwo pt. „Dobry Wieczór” warto więc wybierając się do sali teatralnej ŚOK przygotować się na możliwość zakupów.

W sprzedaży została już niewielka pula biletów na niedzielny koncert, który rozpocznie się o 18:00 (wstęp od 17:30). Wejściówki na organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury występ można kupić w cenach: 30 zł (ulgowe), 40 zł (normalne), 50 zł (w dniu koncertu – w miarę dostępności). Ulga przysługuje młodzieży do 18 roku życia oraz posiadaczom Świdnickiej Karty Dużej Rodziny.

4 grudnia 2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *